fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Łotwa i Estonia otwarte dla Polaków

Portret grupy rockowej Brainstorm to jedna z rzeźb, która powstała podczas festiwalu piaskowych rzeźb na Łotwie. Fot. AFP
Polacy, którzy udadzą się na Łotwę i do Estonii, nie muszą poddawać się dwutygodniowej kwarantannie. Państwa bałtyckie co tydzień aktualizują listy krajów, z których można przyjechać bez ograniczeń sanitarnych.

Łotwa i Estonia przyjęły zasadę, że bez wymogu poddania się kwarantannie mogą wjechać mieszkańcy państw, w których liczba zakażeń w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie przekroczyła 15 na 100 tysięcy mieszkańców. Dotyczy to również osób, które przebywały na terytoriach tych krajów w ostatnich czternastu dniach.

CZYTAJ TEŻ: TUI Poland odwołuje lato klientom z Litwy i Czech

W ubiegłym tygodniu wskaźnik dotyczący Polski wyniósł 15,8 na sto tysięcy. W związku ze zmniejszającą się w naszym kraju liczbą nowych zakażeń, jest on obecnie niższy i stanowi w tej chwili 13 na sto tysięcy.

Kwarantanna przy wjeździe na Łotwę nie obowiązuje od piątku. Do Estonii bez problemów będzie można się wybrać od najbliższego poniedziałku. Nowe zasady obowiązują przez tydzień.

Wymogu dwutygodniowej samoizolacji nie wymagają też wobec mieszkańców Polski władze Litwy.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA