fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Minister turystyki: Wkrótce do Grecji z testem antygenowym

Fot. Aleksander Kramarz
W najbliższych dniach rada ekspertów do spraw zdrowia przy rządzie Grecji ma dopuścić jako warunek wjazdu do kraju także negatywny wynik antygenowego testu na koronawirusa, zapowiedział minister turystyki Harry Teocharis.

W czasie spotkania z gubernatorem Centralnej Macedonii Apostolosem Tzitzikostasem minister turystyki Grecji Harry Teocharis zapowiedział, że Grecja wkrótce zezwoli na wjazd do kraju na podstawie negatywnego wyniku testu antygenowego. Informację podał portal branży turystycznej Greek Travel Pages.

Obecnie do kraju bez dodatkowych obowiązków (kwarantanna) wjechać można z certyfikatem potwierdzającym przyjęcie szczepionki na covid-19, negatywnym wynikiem testu PCR lub z zaświadczeniem o przebyciu covidu-19 lub unijnym certyfikatem covidowym. Dodatkowo należy wypełnić kartę lokalizacyjną.

Teocharis podkreśla, że dopuszczenie badań na przeciwciała rozwiąże problem drogich testów PCR.

W szczególności to dobra wiadomość dla podróżnych z krajów bałkańskich, w których koszt takiego badania jest niewspółmiernie wysoki do zarobków.

Minister dodał, że potencjalni turyści z Rosji i Bałkanów szczególnie mocno interesują się w tym roku wakacjami w północnej części Grecji.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA