fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Premier o otwieraniu granic: Kraje zielone i pomarańczowe

– Być może wprowadzimy protokół zielony i pomarańczowy, czyli dla krajów, które uważamy za najbardziej bezpieczne i dla tych, które jeszcze takie nie są.

Tak premier Mateusz Morawiecki odpowiedział w RMF FM na pytanie dziennikarza o otwieranie granic. Jak wcześniej ustaliła korespondentka tej stacji radiowej w Brukseli, Komisja Europejska oczekuje do 10 czerwca na deklarację Polski w sprawie zniesienia kontroli i kwarantanny dla osób wjeżdżających do kraju.

Morawiecki potwierdził, co wczoraj ogłosił premier Litwy, że w najbliższych dniach otworzona zostanie granica z Litwą. Wyjaśnił, że decyzja zapadła podczas wczorajszej rozmowy z szefem litewskiego rządu. Trwają prace nad stworzeniem protokołu otwarcia.

Litwa, Łotwa i Estonia otworzyły wcześniej granice między sobą. – Można powiedzieć, że z naszymi trzema przyjaciółmi bałtyckimi granice będą otwarte w ciągu kilku następnych dni – stwierdził Morawiecki w RMF FM.

Potwierdził również, że trwają rozmowy o otwarciu granic z Czechami i Słowacją. Jak mówił, udostępnienie swobodnego przejazdu między krajami odbywa się na zasadzie wzajemności. – Te granice albo są otwarte, albo tam, gdzie my jeszcze się nie zdecydowaliśmy, to nasi partnerzy również trzymają podobne zasady – wyjaśniał.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA