fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

KPRM: Otworzymy granice, kiedy będzie to bezpieczne

Fot. Łukasz Solski / Fotorzepa
Wiele krajów w Europie już otworzyło swoje granice lub zamierza to uczynić w niedalekiej przyszłości. Polski rząd wciąż „analizuje sytuację”.

Szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów Michał Dworczyk powiedział dziś w TVP1, że rząd analizuje możliwość otwarcia granic, a decyzje w tej sprawie zależeć będą od dynamiki wzrostu zachorowań na covid-19 i sytuacji w sąsiednich krajach i zapadną, kiedy rząd będzie miał przekonanie, że otwarcie jest bezpieczne.

– Te analizy są omawiane w tej chwili na odbywającym się co kilka dni rządowym zespole zarządzania kryzysowego i tam, kiedy będziemy mieli przekonanie, że taka decyzja będzie bezpieczna, to na pewno ją podejmiemy – zapewniał Dworczyk, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

– Chcielibyśmy, żeby wróciło wszystko do normy, ale ten kryzys zmienił świat, zmienił Europę i Polskę, zmienił też nasze zwyczaje. Musimy się z tym pogodzić. Ta pandemia to jest takie doświadczenie, z którym wcześniej nie spotkały się ani Europa, ani świat – mówił szef KPRM. Jak dodał, „pewne ograniczenia i utrudnienia będą nam jeszcze jakiś czas towarzyszyć”.

Wiele krajów w Europie już otworzyło swoje granice, jak Chorwacja, Włochy czy Austria, lub zamierza to uczynić w niedalekiej przyszłości, jak Niemcy, Czechy, Francja, Grecja (15 czerwca) czy Hiszpania (22 czerwca).

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA