fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Czesi będą mogli podróżować. Ogłoszono klasyfikację państw

Fot. Filip Frydrykiewicz
Od 15 czerwca, gdy w Czechach zostanie wprowadzona klasyfikacja państw ze względu na ryzyko związane z koronawirusem, kraj umożliwi mieszkańcom odbywanie podróży zagranicznych.

Czeskie władze umieszczą 19 państw europejskich, w większości z części kontynentu środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej, w kategorii najmniejszego ryzyka. Podróże do Wielkiej Brytanii i Szwecji znajdą się w grupie największego ryzyka – podaje agencja Reuters.

Kraj wycofał się z większości ograniczeń, a 25 maja restauracje i hotele zostały w pełni ponownie otwarte. Do Czech nadal wpuszczane są tylko osoby, które na krótki okres przyjeżdżają w celach biznesowych, tranzyt oraz studenci.

Czesi będą mogli podróżować bez ograniczeń do bezpośrednich sąsiadów: Niemiec, Austrii, Polski i na Słowację, a także na Węgry, do Rumunii i Bułgarii. Inne bezpieczne państwa to Chorwacja, Grecja, Cypr, Szwajcaria, kraje bałtyckie oraz Finlandia, Norwegia i Islandia.

– Obywatele z tych państw będą mogli wjechać bez konieczności przedstawiania ujemnego wyniku testu na koronawirusa – poinformował minister zdrowia Adam Vojtech.

Rząd umieścił Francję, Hiszpanię, Portugalię, Włochy, a także Irlandię, Danię, Holandię i Belgię jako kraje oznaczone na pomarańczowo, umożliwiając Czechom podróżowanie do nich bez ograniczeń. Jednak obywatele tych krajów przed wjazdem do Czech będą musieli przedstawić test koronawirusowy.

Wielka Brytania i Szwecja zostały zaliczone do najbardziej ryzykownej kategorii czerwonej, co oznacza, że Czesi wracający z tych państw, a także obcy obywatele, będą testowani.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA