fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Wakacje w Portugalii? Na niektóre plaże wejdzie tylko 10 osób

Fot. Adobe Stock
Podczas tegorocznych wakacji na jednego wczasowicza będzie przypadać średnio 8,5 metra kwadratowego plaży. Z „potrzeby zapewnienia dystansu społecznego”.

Tegoroczne wakacje w Portugalii wiązać się będą z restrykcjami spowodowanymi epidemią koronawirusa. Jak pisze lizboński tygodnik “Expresso”, na plażach liczba turystów wynosić będzie od kilkunastu do kilku tysięcy. Jedną z najpopularniejszych jest Praia da Rocha w Portimao. W tym sezonie przebywać będzie na niej mogło maksymalnie 8800 wczasowiczów, poinformowała Portugalska Agencja Środowiska (APA).

Do przestrzeni jest też na plażach w Nazare i Fonte da Telha, gdzie jest miejsce dla 17,1 tysiąca i dla 12,1 tysiąca ludzi. Ale ze względu na konieczność zachowania odległości między wypoczywającymi, na niektórych plażach przebywać będzie mogło nie więcej niż dziesięciu turystów.

W Algarve pojawią się specjalni kontrolerzy, którzy mają pilnować, aby wczasowicze stosowali się do obowiązujących zasad.

6 czerwca zostanie przywrócone pełne funkcjonowanie plaż w Portugalii. Rząd niebawem przedstawi szczegółowe zasady, które będą na nich obowiązywać.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA