fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Malediwy: Przyjedź do nas, zaszczepimy cię i odpoczniesz

Fot. Pixabay
Hasło „3v” od angielskich wyrazów visit, vaccinate and vacation (przyjedź, zaszczep się, odpoczywaj na wakacjach) na wzór trzech s jak sun, sand & sea (słońce, plaża, morze) to pomysł Malediwów na pozyskanie gości.

Jak mówi w wywiadzie udzielonym amerykańskiej stacji telewizyjnej CNBC minister turystyki tego kraju Abdulla Mausoom, podróżni będą mogli zaszczepić się na covid-19 po przylocie, a potem wypoczywać na rajskich wyspach. 3v ma więc pomóc branży turystycznej, która mocno ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa.

Minister nie określił dokładnej daty rozpoczęcia projektu, bo jak podkreśla, najpierw z pierwszej i drugiej dawki szczepionki muszą skorzystać sami mieszkańcy Malediwów. Dotąd pierwszy etap szczepienia ma za sobą 53 procent populacji, w tym 90 procent pracowników turystyki, mających bezpośrednio styczność z klientami.

Obecnie wjeżdżający do tego kraju muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR i potwierdzenie rezerwacji hotelu.

Minister zapowiada, że wkrótce, być może nawet jeszcze w tym tygodniu, Agencja Ochrony Zdrowia ma ogłosić, że osoby zaszczepione nie będą musiały spełniać dodatkowych warunków, by przekroczyć granicę. Mausoom nie powiedział też, czy turyści będą musieli płacić za szczepienie, stwierdził jedynie, że nie będzie problemu z dostępem do szczepionek. Kraj otrzymuje je w ramach programu Covax Światowej Organizacji Zdrowia, a także z Indii i Chin, zamówił również dodatkową pulę z Singapuru.

Turystyka to najważniejszy sektor gospodarczy Malediwów. Około 67 procent PKB stanowią wpływy bezpośrednio i pośrednio z nią związane. Cel na ten rok zakłada pozyskanie 1,5 miliona gości i sprzedaż 10 milionów noclegów. To nadal mniej niż wynika z realnych potrzeb gospodarczych, ale i tak więcej niż w zeszłym roku.

W tym roku na wyspy archipelagu przyjechało 350 tysięcy ludzi, głównie z pobliskich Indii. Goście rezerwują dłuższe pobyty, niektórzy decydują się nawet pracować stamtąd zdalnie. Taka moda zapanowała wśród lepiej sytuowanych menedżerów. Osoby, które zostaną na Malediwach dłużej, będą mogły otrzymać nawet dwie dawki szczepionki.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA