fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Włosi znoszą kwarantannę, wystarczy test

Fot. AFP
Podróżni przyjeżdżający z krajów Unii Europejskiej do Włoch nie muszą odbywać kwarantanny. Wystarczy, że okażą negatywny wynik testu na covid-19 – informuje nowe rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia Włoch.

Rozporządzenie weszło w życie dzisiaj, 19 kwietnia, i będzie obowiązywać do końca miesiąca.

Osoby przyjeżdżające lub te, które przebywały w ostatnich 14 dniach przez jedno lub więcej państw wymienionych na liście C, D i E muszą na 48 godzin przed podróżą do Włoch wykonać test antygenowy lub molekularny na covid-19 (test wymazowy). Jego wynik musi być negatywny.

Dodatkowo podróżmi powracający z krajów znajdujących się na listach D i E muszą odbyć 10-dniową kwarantannę – wcześniej było to 14 dni. Ostatniego dnia mają obowiązek powtórzyć badanie wymazowe (molekularne lub antygenowe). Nowe rozporządzenie znosi też zasady wjazdu do Włoch przez Tyrol.

Na liście C znajdują się kraje Unii Europejskiej, w tym Polska i stowarzyszone, choć pojawiają się pewne wyłączenia dotyczące terytoriów zamorskich Francji i Holandii. Wcześniej Polacy musieli odbywać 5-dniową kwarantannę, a po jej zakończeniu powtórzyć test wymazowy.

Ministerstwo informuje ponadto, że wprowadza cyfrowy formularz lokalizacyjny, który trzeba będzie pokazać przed wejściem na pokład samolotu. Zastąpi on ten w wersji papierowej.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA