fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Rosja zawiesza loty do Turcji. Pół miliona turystów na lodzie

Turcja to jeden z ulubionych kierunków podróży Rosjan. Fot. Filip Frydrykiewicz
Rosja zawiesza do czerwca większość połączeń lotniczych z Turcją. Jako powód podaje rosnącą liczbę zakażeń w tym ostatnim kraju. Rząd zaleca też biurom podróży wstrzymanie sprzedaży wycieczek do Tanzanii.

Od 15 kwietnia do 1 czerwca większość czarterowych i regularnych połączeń lotniczych między Rosją a Turcją będzie zawieszona. Utrzymane zostaną tylko dwa loty tygodniowo z Moskwy do Stambułu. Taką informację podała wicepremier Tatiana Golikowa w telewizyjnym wystąpieniu. Jej świadczenie przywołują liczne agencje informacyjne, w tym Bloomberg i turecka Anadolu Agency.

Powodem decyzji jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusem w Turcji. 80 procent przypadków zakażeń koronawirusem wykrytych u Rosjan powracających z zagranicy, wykryto właśnie u osób wracających z Turcji – poinformowała w czasie tego samego wystąpienia lekarka i szefowa Federalnej Służby Nadzoru nad Ochroną Praw Konsumentów i Dobrobytem Człowieka Anna Popowa.

Na okres, w którym loty będą zawieszone, wycieczki do Turcji zarezerwowało około 500 tysięcy ludzi. W tym czasie w Rosji będą dwa święta państwowe.

Rosja była w zeszłym roku najważniejszym rynkiem źródłowym dla Turcji. Jak wynika ze statystyk tamtejszego Ministerstwa Kultury i Turystyki, w 2020 roku przyjechało do Turcji 2,13 miliona Rosjan. Rok wcześniej było ich 7 milionów.

Dzienna liczba zakażeń w Turcji jest bardzo duża, a 8 kwietnia wskaźnik ten doszedł do rekordowych 55 941 przypadków.

Opinia publiczna spodziewa się, że prezydent Recep Tayyip Erdogan prawdopodobnie ogłosi po dzisiejszym spotkaniu rządu zaostrzenie zasad utrzymywania dystansu społecznego.

Turecka agencja informacyjna Anadolu Agency podaje, że wicepremier Rosji rekomenduje także biurom podróży wstrzymanie sprzedaży wyjazdów do Tanzanii. Loty do tego kraju podobnie jak do Turcji zostały zawieszone.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA