fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Ze szczepionką wyjazd do Tajlandii (być może) bez kwarantanny

Fot. Pixabay
Władze Tajlandii szykują się do otwarcia turystyki, a to oznacza, że osobom zaszczepionym na koronawirusa ma być łatwiej wjechać do kraju – albo będą zupełnie zwolnione z obowiązkowej kwarantanny, albo zostanie ona skrócona do trzech dni.

Tajlandia szykuje specjalne rozwiązania dla turystów zaszczepionych na koronawirusa – donosi agencja informacyjna Reutera. Chodzi o złagodzenie zasad obowiązkowej kwarantanny, którą teraz muszą odbywać wszyscy przyjeżdżający. Zamiast dwóch tygodni zaszczepieni pozostawaliby na niej trzy dni. Władze rozważają też całkowite zniesienie tego wymogu. – Musimy działać szybko, bo chcemy zacząć przyjmować turystów w trzecim kwartale roku – mówi prezes Tajlandzkiej Organizacji Turystycznej (Tourism Authority of Thailand – TAT) Yuthasak Supasorn w rozmowie z Reuterem. TAT planuje rozpocząć sprzedaż pakietów turystycznych po kwietniu.

Z kolei Ministerstwo Turystyki zamówiło 100 tysięcy dawek szczepionki na covid-19 dla pracowników branży turystycznej w prowincjach Chonburi, Krabi, Phang Nga, Chiang Mai i Phuket. Od marca będą one objęte programem hoteli na kwarantannę, w ramach którego zaoferują od 5 do 6 tysięcy pokojów. Goście z nich korzystający nie będą musieli przebywać tylko w pokojach, wolno im będzie poruszać się po całym terenie. Tak zapowiedział minister turystyki Phiphat Ratchakitprakarn.

Wpływy z turystyki to około 11 procent PKB Tajlandii. W 2019 roku do kraju przyjechało 40 milionów osób, które wydały tam 1,91 biliona batów (63,6 miliarda dolarów). Dla porównania w ubiegłym roku do kraju wybrało się 6,7 miliona osób, przychody z tego tytułu wyniosły 332 miliardy batów.

Od października Tajlandia wydaje wizy długookresowe, ale tylko dla ograniczonej liczby podróżnych.

Jak mówił minister w państwowej stacji telewizyjnej, w tym roku kraj liczy na około 5 milionów gości, w przyszłym, dzięki szczepionkom, może ich już być 15 milionów, w 2023 roku 30 milionów, a rok później kraj ma wrócić do wyników sprzed pandemii.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA