fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Rząd zamyka hotele na Warmii i Mazurach i uszczelnia granicę

Fot. Ministerstwo Zdrowia
Robimy jedną szesnastą kroku wstecz – mówi minister zdrowia Adam Niedzielski. Ta jedna szesnasta to jedno województwo – w warmińsko-mazurskim wrócą od soboty obostrzenia sprzed 12 lutego. Mają być zamknięte z powrotem hotele, baseny, korty, galerie handlowe, kina, teatry.

Jak wyjaśniał dzisiaj na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, ta zmiana wynika z drastycznie wyższych wyników zakażeń w tym regionie wobec reszty kraju. Ponowne zamknięcie ma nastąpić w sobotę.

Minister zdrowia mówił o obiektach sportowych, ale nie wspomniał, czy również stoki na Warmii i mazurach maja być nieczynne.

Drugie obostrzenie, które wprowadza rząd od najbliższej soboty, to obowiązek przebycia kwarantanny dla podróżnych wjeżdżających do Polski przez południową granicę – z Czech i Słowacji. Podróżni, którzy nie będą chcieli trafić do samoizolacji powinni mieć przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa. Wynik nie powinien być starszy niż 48 godzin.

Niedzielski ogłosił też już oficjalnie to co wcześniej zapowiadał, że przyłbice, szalki i chusty do zasłaniania ust nie będą dłużej respektowane jako środki chroniące przed zakażeniami. Jedynie maseczki.

Niedzielski nie wyjaśnił, kto i kiedy będzie kontrolował wjeżdżających. Nie sprecyzował też jaki typ testu będzie potrzebny

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA