fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Merkel: Trzeba sprawić, by podróżowanie nie było przyjemne

Fot. AFP
Można sprawić, by podróżowanie nie było atrakcyjne i przyjemne, choćby przez kwarantannę – miała powiedzieć Angela Merkel w rozmowie telefonicznej szefami frakcji unijnej.

Niemieckie media dotarły do treści rozmowy telefonicznej, jaką kanclerz Angela Merkel przeprowadziła z krajowymi i regionalnymi szefami frakcji unijnej. Miała wówczas powiedzieć, że można sprawić, by podróżowanie nie było przyjemne, chociażby przez obowiązek odbycia kwarantanny. – Musimy tak ograniczyć połączenia lotnicze, żeby nigdzie nie można było pojechać – dodała, cytowana przez niemiecki portal branży turystycznej TN-Deutschland.

DRV (Deutscher ReiseVerband, odpowiednik Polskiej Izby Turystyki) wystosował oświadczenie, w którym co prawda nie odnosi się wprost do słów kanclerz, ale według niektórych mediów może być właśnie reakcją na nie. – Nie potrzebujemy dalszego stygmatyzowania podróżowania, ale rzeczowej debaty – mówi prezes DRV Norbert Fiebig.

Organizacja wzywa rząd, by wreszcie odrobił swoją pracę domową zamiast wprowadzać coraz ostrzejsze zakazy. Strategia szczepień wykazuje w Niemczech, w porównaniu z innymi krajami, „dramatyczne deficyty”. Także osoby z grup ryzyka nie były jak dotąd chronione w odpowiedni sposób. Dopiero kiedy na stole pojawią się rozsądne plany testowania, a szczepienia przyspieszą, będzie można mówić o perspektywach na przyszłość.  Poza tym rząd powinien sobie przypomnieć w debacie publicznej, że wolność podróżowania jest podstawowym prawem, a nie przywilejem przyznanym przez polityków.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA