fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Trendy

Niemcy: Prawdziwe podróże wrócą na Zielone Świątki

Fot. Bloomberg
Tak naprawdę turystycznie będzie można zacząć wyjeżdżać dopiero od Zielonych Świątek, twierdzi Thomas Bareiß, sekretarz stanu odpowiedzialny za turystykę w niemieckim rządzie. Na Wielkanoc będzie to jeszcze utrudnione.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki odpowiedzialny za turystykę Thomas Bareiß, twierdzi, że turystyczne wyjazdy wielkanocne będą w tym roku jeszcze ograniczone przez pandemię koronawirusa. – Uważam, że w ciągu następnych dwóch, trzech miesięcy trudno będzie wyobrazić sobie prawdziwe podróżowanie – mówi cytowany przez „Business Insider”. Gazeta przytacza wypowiedź ministra w swoim elektronicznym wydaniu, powołując się na stacje telewizyjne RTL i ntv.

– Lepiej będzie w Zielone Świątki. Mam nadzieję, że latem będzie już można wyjeżdżać więcej – dodaje minister. Pierwsze ferie przypadające na okres zielonoświątkowy zaczynają się 10 maja w Saksonii-Anhalt.

Bareiß uważa, że w lecie Niemcy będą mogli jeździć nie tylko po swoim własnym kraju, ale też wypoczywać w tych dalekich. Wiele zależy od postępów w szczepieniach, chociaż rząd nie chce dzielić podróżnych na tych zaszczepionych i nie zaszczepionych.

Na razie gabinet Angeli Merkel planuje zaostrzenie zasad wjazdu dla osób powracających z regionów uznanych za szczególnie ryzykowne w kontekście zagrożenia koronawirusem. Decyzja może zapaść w środę.

Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, wjeżdżający z krajów czy regionów, w których w ostatnich siedmiu dniach zanotowano ponad 50 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców, muszą poddać się izolacji. Dodatkowym środkiem w walce z pandemią ma być obowiązkowy test dla przyjeżdżających z miejsc, w których notuje się ponad 200 nowych zarażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu ostatniego tygodnia.

Bareiß zapowiada też, że dla regionów, w których występują szczególnie groźne mutacje wirusa, jak na przykład Wielkiej Brytanii czy RPA, obecne wyjątki dla podróżnych mają być mocno ograniczone.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA