fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Promy i statki

Wycieczkowce wrócą na Kanary w listopadzie

Fot. AFP
Wyspy Kanaryjskie chcą, żeby statki wycieczkowe zawijały do ich portów już od tego sezonu zimowego. Aby wznowić działalność, organizatorzy muszą spełnić kilka warunków.

Dla Wysp Kanaryjskich szczyt sezonu przypada na okres jesienno-zimowy, dlatego tamtejsze władze już od kilku tygodni pracują nad tym, by mógł przebiegać spokojnie – pisze hiszpański portal branży turystycznej Hosteltur. Rząd Hiszpanii prowadzi między innymi rozmowy z najważniejszymi rynkami, takimi jak Niemcy i Wielka Brytania, o stworzeniu bezpiecznych korytarzy turystycznych. Chodzi o wprowadzenie testów dla podróżnych w miejscu wylotu i powrotu.

Plany Kanarów dotyczą nie tylko pobytów w hotelach, ale też uruchomienia rejsów wycieczkowych. Statki mogłyby zawijać do tamtejszych portów od listopada, a nawet od końca października. – Podejmujemy wszelkie możliwe działania, by w październiku lub w listopadzie móc ponownie przyjmować rejsy wycieczkowe i nie stracić ważnego sezonu zimowego – mówi minister transportu Wysp Kanaryjskich Sebastián Franquis. By tak się stało, armatorzy muszą spełnić pewne kryteria.

Po pierwsze wszyscy pasażerowie muszą przejść badanie PCR lub na przeciwciała koronawirusa zanim przybiją do kanaryjskich portów. Po drugie armatorzy mają obowiązek zagwarantować im ubezpieczenie pokrywające koszty związane z zarażeniem się wirusem (opłacenie powrotnego biletu lotniczego, wydatków medycznych i tych wynikających z kwarantanny).

Goście byliby też zobligowani do wypełniania formularzy, w których podawaliby wszystkie miejsca, w jakich przebywali w ostatnich 15 dniach przed przyjazdem na Kanary i potwierdzali, że mieli kontaktu z osobami zarażonymi. Armatorzy mogliby udostępniać nie więcej niż 60-70 procent miejsc.

Część organizatorów rejsów wycieczkowych, w tym Aida, Costa Cruises i TUI Cruises, już zapowiedziały, że zimą chcą organizować rejsy na Kanary.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA