fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Promy i statki

Stany Zjednoczone bez wycieczkowców do 30 września

Fot. AFP
Statki wycieczkowe nie będą mogły wpływać do amerykańskich portów do końca września. Poprzedni zakaz miał wygasnąć 24 lipca.

Stany Zjednoczone zakazują statkom wycieczkowym żeglowania u ich wybrzeży do 30 września – podają amerykańskie media. Poprzedni zakaz obowiązywał do 24 lipca, a pierwszy amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (Centers for Disease Control and Prevention – CDC) wydały 9 kwietnia.

CDC tłumaczy decyzję o utrzymaniu zakazu niesłabnącym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Dyrektor CDC Robert Redfield przypomina, że od 1 marca do 10 lipca na covid-19 złapany na statku zmarły 34 osoby, a zaraziły się nim co najmniej 2973 osoby. Choroba pojawiła się na 99 z 123 statków pływających po amerykańskich wodach, czyli dotknęła 80 procent jednostek podlegających jurysdykcji USA.

Do wczesnej jesieni wycieczkowców nie wpuszczą także Kanada, Australia i większość państw karaibskich.

Jak podaje serwis cnbc.com, pandemia mocno uderzyła w amerykańskich armatorów. Od jej wybuchu wartość akcji Norwegian Cruise Line, Royal Caribbean Cruises i Carnival Corporation spadła odpowiednio o 73, 59 i 68 procent.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA