fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Promy i statki

Brytyjczycy chcą popłynąć w rejs. Choćby wokół własnego kraju

Fot. AFP
Organizatorzy rejsów wycieczkowych z Wielkiej Brytanii notują w ostatnich tygodniach duże zainteresowanie ofertami krajowymi. Klienci chętnie rezerwują na statkach kabiny o wyższym standardzie.

Jeszcze kilka tygodni temu P&O Cruises przewidywał, że rejsy krajowe będą w tym roku ważną częścią oferty – przypomina hiszpański portal branży turystycznej Hosteltur. Prognozy armatora sprawdziły się, a on sam dołożył nawet miejsca do programów obejmujących trzy i cztery noclegi. Statki będą wypływać z Southampton od czerwca do września. Ceny zaczynają się od 249 funtów. Nie zabrakło też propozycji dla bardziej wymagających – w podróż wokół Wielkiej Brytanii będzie można wybrać się także luksusowym statkiem Iona należącym do tego armatora. Od 7 sierpnia do 18 września ma obsługiwać siedmiodniowe rejsy krajowe.

Także Celebrity Cruises notuje od zeszłego tygodnia wyjątkowo duże zainteresowanie rejsami wzdłuż wybrzeży Wielkiej Brytanii, co więcej, klienci chętnie rezerwują luksusowe kabiny. Pierwszy rejs, w który pasażerów z portu w Southampton zabierze statek Celebrity Silhouette, rozpocznie się 3 lipca. Wycieczki obejmują od sześciu do ośmiu noclegów. Poza wypoczynkiem na morzu będzie można też pozwiedzać na lądzie – Portland, Highlands w Szkocji, Belfast i Liverpool.

W podobnym kierunku swoją ofertę rozwija armator Marella Cruises należący do Grupy TUI. Pierwsi klienci popłyną na wycieczkę 25 czerwca z Southampton, odwiedzą Belfast, Dublin i Liverpool. Firma wprowadziła siedem nowych propozycji krajowych, w tym trzydniową wzdłuż południowego wybrzeża, która obejmuje zwiedzanie Dover i Portland. Statek zawinie też do Cobh, Invergordon, Kirkwall, Leith i Newcastle. Wokół Wielkiej Brytanii pływać będzie też drugi statek należący do armatora, który na pokład zabiera tylko dorosłych gości. Pierwszy taki rejs zaplanowany jest na 10 lipca.

Także Disney Cruise, który anulował rejsy europejskie do 9 października, zapowiedział, że wprowadzi krótkie wycieczki wokół Wielkiej Brytanii.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA