fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Popularne

Rząd rozważa objęcie tarczą 6.0 pilotów i przewodników

Rząd rozważa jeszcze, na które poprawki Senatu do ustawy pomocowej zwanej tarczą 6.0 zgodzić się – zadeklarował wiceminister rozwoju Marek Niedużak.

Wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin pytany był dzisiaj podczas konferencji poświęconej przedstawieniu nowego programu pomocy i odbudowy gospodarki o losy pomocy dla firm mających status jednoosobowych działalności gospodarczych. taka forma dominuje w niektórych grupach zawodów związanych z turystyką, szczególnie w grupie pilotów i przewodników.

Wicepremier poprosił o odpowiedź na to pytanie obecnego na konferencji wiceministra Marka Niedużaka. Niedużak przyznał, że rząd korzystając z kilkudniowej przerwy w pracach nad ustawą, do której w sobotę Senat przyjął kilkaset poprawek, analizuje, które z nich może zaakceptować. – Piloci i przewodnicy jest jedną z branż, które dodano na etapie prac senackich. Rząd analizuje teraz, które z nich zasługują na uwzględnienie. Wydaje mi się, że pomoc dla pilotów i przewodników zasługuje jak najbardziej na uwzględnienie. To nie są duże firmy, dla których przewidziano dopłaty do miejsc pracy, raczej jednoosobowe działalności. Powinien więc pójść uspokajający sygnał do nich w tym zakresie – tłumaczył wiceminister.

To istotna deklaracja, ponieważ bez zgody rządu posłowie Zjednoczonej Prawicy nie zagłosują za żadna zmianą. Sejm ma się zająć ustawą na najbliższym posiedzeniu.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA