fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Popularne

Polskie Koleje Linowe puściły w ruch armatki śnieżne

Fot. Bartosz Jurecki
Górskie ośrodki Grupy PKL przygotowują się do sezonu zimowego. Od kilku dni trwa tam naśnieżanie tras.

Wraz z nadejściem przymrozków Polskie Koleje Linowe rozpoczęły naśnieżanie tras w swoich ośrodkach na Palenicy, Gubałówce i Jaworzynie Krynickiej, o czym informują w komunikacie.

Ośrodek PKL Palenica w Szczawnicy zaczął śnieżenie od sportowej trasy Palenica I i Polany Szafranówka. W sezonie zimowym na Palenicy czynna będzie kolej krzesełkowa i wyciągi orczykowe. Będzie można korzystać z tras narciarskich o różnym stopniu trudności.

Jaworzyna Krynicka, oprócz 10 kilometrów tras narciarskich, udostępni przy dolnej stacji kolei gondolowej wyciąg taśmowy dla dzieci i początkujących narciarzy, który pomaga stawić pierwsze kroki na deskach.

Z kolei na Gubałówce ruszy nowa szkoła narciarska, którą poprowadzą PKL i jeden z najlepszych polskich narciarzy alpejskich Andrzej Bachleda-Curuś. Przed Bożym narodzeniem na deptaku rozbłyśnie Kraina Światła, czyli iluminacja z ponad miliona ledowych lampek, nawiązująca do Podhala i świąt (będzie ją można oglądać po zmroku).

W ośrodkach dostępny jest płyn do dezynfekcji rąk, dezynfekowane są powierzchnie wspólne, koleje krzesełkowe i sprzęt narciarski w wypożyczalniach PKL.

– Wymogi uzgodnione z GIS-em i Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii pozwolą na dodatkowe zabezpieczenie narciarzy i turystów – mówi Patryk Białokozowicz z zarządu PKL, cytowany w komunikacie. – Na stokach przed transmisją koronawirusa chroni nas sam podstawowy strój i wyposażenie narciarza czy snowboardzisty: kominiarki, rękawiczki czy gogle, które w dużym stopniu ograniczają rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów. Sam sprzęt, jaki mamy ze sobą na stoku, naturalnie wymusza dystans. Pamiętajmy jednak o samodyscyplinie, zachowaniu bezpiecznego dystansu zarówno na stoku, przed skorzystaniem z kolei krzesełkowej czy wyciągu, jak i w budynkach ośrodków narciarskich – przypomina Białokozowicz.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA