fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Popularne

Z ministerstwa do promocji turystyki – Szlachta na prezesa POT

Dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii jest kandydatem na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Kandydata przesłuchuje dzisiaj Rada POT. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy przedstawił Radzie kandydata wybranego w konkursie na prezesa POT. Jest nim dyrektor departamentu turystyki w ministerstwie Rafał Szlachta. Tym samym potwierdziły się kuluarowe informacje, że Szlachta będzie startował w konkursie.

Szlachta przyszedł do pracy w ministerstwie w styczniu, kiedy resortem kierowała Jadwiga Emilewicz. Niedługo zaczęła się pandemia koronawirusa. Szlachta dał się wtedy poznać jako uczestnik wszystkich rozmów, narad i negocjacji dotyczących pomocy dla branży turystycznej, podczas których towarzyszył pani minister lub wiceministrowi Andrzejowi Gutowi-Mostowemu.

Szlachta, rocznik 1977, pochodzi z Krakowa. Karierę zrobił jako zawodnik pochodzącego z Tajlandii sportu walki muaythai. Był wielokrotnym mistrzem Polski i wicemistrzem Europy. Ma 14 stopień khan muaythai.

Po zakończeniu kariery został międzynarodowym działaczem sportowy i trenerem klasy mistrzowskiej. Jest między innymi prezesem Polskiego Związku Muaythai, prezesem Fundacji Polska Tajlandia, prezesem Polskiego Zrzeszenia Muaythai i wiceprezesem Światowej Federacji Muaythai IFMA z siedzibą w Tajlandii.

Szlachta jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W latach 2000-2001 w Urzędzie Kultury Fizycznej i Sportu uzyskał tytuł zawodowy menedżera sportu i menedżera organizacji imprez sportowych. Uczył się też na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku turystyka i rekreacja w latach 1997-2001. Obecnie robi doktorat z zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim.

Pełni liczne funkcje w organizacjach sportowych. Jest między innymi prezesem Polskiego Związku Muaythai, prezesem Fundacji Polska Tajlandia, prezesem Polskiego Zrzeszenia Muaythai i wiceprezesem Światowej Federacji Muaythai IFMA z siedzibą w Tajlandii.

Od 1999 do 2009 roku był organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W 2009 roku otworzył pierwszą w Krakowie restaurację tajską, która jak podaje Ministerstwo Rozwoju „cieszy się dużą popularnością do dzisiaj”.

Wśród osiągnięć Szlachty biuro prasowe wymienia też współorganizowanie „Dni Tajlandii” w Warszawie i Krakowie. W 2015 roku zorganizował zjazd mniejszości tajskiej w Polsce w Krakowie. Od 2012 do 2019 roku był uczestnikiem i mówcą Sportaccord Convention. Rafał Szlachta był wielokrotnie nagradzany min: przez ambasadorów Królestwa Tajlandii za szerzenie tajskiej kultury, turystyki i sportu w Polsce.

Poprzedni prezes Pot, Robert Andrzejczyk, został nagle odwołany 14 października.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA