fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Popularne

MSWiA: Więcej czasu na paszporty

Fot. AdobeStock
Wojewodowie mają wydłużyć czas pracy urzędów wojewódzkich, by skrócić czas oczekiwania na paszporty – nakazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W związku ze zwiększonym zainteresowaniem sprawami paszportowymi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nakazało wojewodom wydłużenie godzin pracy urzędów wojewódzkich. Wnioski paszportowe będzie można składać także w soboty, a w dni powszednie obsługa będzie wydłużona.

Jak czytamy w komunikacie resortu, zgodnie z wytycznymi MSWiA, we wszystkich 16 urzędach wojewódzkich będzie możliwość składania wniosków paszportowych także w soboty. Urzędy będą dostępne dla obywateli od najbliższej soboty (26 czerwca br.) do końca lipca (łącznie w jedną sobotę czerwca i 5 sobót lipca). Wydłużenie godzin pracy w tym zakresie nastąpi również w dni powszednie.

Powyższe wytyczne dotyczą pracy urzędów wojewódzkich. W punktach paszportowych zlokalizowanych w starostwach powiatowych, decyzja o organizacji pracy w tych punktach jest zależna od starosty.

W ostatnich dniach media informowały, że czas oczekiwania na nowy paszport lub wymianę starego w związku ze wzmożonym ruchem turystycznym wzrósł niepomiernie.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA