fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Nowe

Airbnb i Kraków będą promować odpowiedzialną turystykę

Fot. Nelly Kamińska
Airbnb i władze Krakowa podpisały porozumienie, na mocy którego będą wspierać odpowiedzialną turystykę i wymieniać się danymi dotyczącymi podróży.

Airbnb i władze Krakowa będą wspólnie edukować gospodarzy i gości w zakresie odpowiedzialnej i zrównoważonej turystyki, promować stolicę Małopolski oraz wymieniać się sumarycznymi danymi dotyczącymi podróży – informuje Airbnb w komunikacie.

Kraków wystąpi w najnowszej kampanii marketingowej Airbnb na rynku niemieckim. Działania edukacyjne obejmą natomiast między innymi warsztaty dla gospodarzy, zamieszczanie informacji na temat odpowiedzialnej turystyki na stronach Airbnb oraz e-maile do gospodarzy. To pierwsze tego rodzaju porozumienie między Airbnb a władzami środkowo-wschodnioeuropejskiego miasta – czytamy w komunikacie.

– List intencyjny podpisany z Airbnb jest ważnym etapem podjęcia wspólnych działań na rzecz zrównoważonej turystyki i wpisuje się w program polityki turystycznej dla Krakowa na następne lata – mówi prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, cytowany w komunikacie.

– Dzięki swojemu historycznemu, malowniczemu centrum Kraków jest dla użytkowników Airbnb jednym z najpopularniejszych miast w Europie Środkowo-Wschodniej. W ramach współpracy z władzami Krakowa chcemy promować innowacyjne formy podróżowania i zapewniać miastu korzyści płynące z odpowiedzialnej turystyki – dodaje dyrektor generalna Airbnb na kraje niemieckojęzyczne, Europę Środkowo-Wschodnią i Rosję Kathrin Anselm.

Jak podaje Airbnb, od 2009 roku współpracujący z nim gospodarze zarobili łącznie ponad 100 miliardów dolarów.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA