fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Nowe

Aplikacja pokaże, czy można iść na plażę

Fot. AFP
Od 1 lipca turyści wypoczywający w Palmie na Majorce będą mogli korzystać z aplikacji, która pokaże, ile osób przebywa na plażach zarządzanych przez ratusz.

Fundacja Palma 365 Tourism uruchomi 1 lipca aplikację, która pokaże, ile osób wypoczywa na należących do miasta plażach – donosi hiszpański portal branży turystycznej Hosteltur, powołując się na informacje przekazane przez szefa fundacji Pedra Homara.

Zdaniem prezesa stowarzyszenia hotelarskiego z Cali Mayor, Javiera Vicha, w tym roku otwarte będzie około 70 procent hoteli w regionie Palmy, a od lipca w popularnym kurorcie koło stolicy Playa de Palma, 60 procent. To oznacza, że działać będzie od stu do dwustu obiektów z trzystu należących do stowarzyszenia hotelarskiego na Majorce. Vich twierdzi, że obłożenie sięgnie 25-30 procent. – W tym roku nie chodzi o obłożenie, ale o to, żeby się otworzyć, i żeby kierunek nie stracił w porównaniu do swoich konkurentów – dodaje.

Homar wyjaśnia, że przez aplikację nie będzie można zarezerwować miejsca na plaży, a tylko dowiedzieć się, jak dużo osób w danej chwili tam wypoczywa. System będzie zbierał dane z logowania się urządzeń przenośnych do sieci wi-fi i z wież obserwacyjnych. Dyrektor podkreśla, że miasto jest w 100 procentach gotowe na przyjęcie turystów.

Vich dodaje, że w sierpniu i we wrześniu obłożenie hoteli powinno być już na tyle duże, by hotelarzom opłacało się prowadzić działalność. W Cali Mayor w lipcu działać ma 45 z 73 obiektów, w sierpniu liczba ta ma wzrosnąć do 55 i zwiększyć się jeszcze bardziej we wrześniu i w październiku.

Vich zauważa też, że kilka lat temu Palma nie była miastem turystycznym, a jej oferta miała raczej charakter uzupełniający. Podczas gdy w 2003 roku działało tam 35 hoteli, to dziś jest ich 73, łącznie mają 10,5 tysiąca miejsc noclegowych. 91 procent z nich to obiekty cztero- i pięciogwiazdkowe.

Prezes stowarzyszenia hotelarskiego z Playi de Palma, Isabel Vidal, podsumowując działalność w szóstym miesiącu roku, informuje, że na uruchomienie działalności zdecydowało się 11 obiektów, czyli 10 procent, w lipcu wskaźnik ten ma wzrosnąć do 60 procent.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA