fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Nowe

Można już przylatywać do Polski ze Stanów Zjednoczonych

LOT zapowiada odtworzenie wszystkich lotów sprzed pandemii. Do Nowego Jorku (na zdjęciu) już lata. Fot. AFP
Polska otworzyła granice przed obywatelami i rezydentami Stanów Zjednoczonych.

W rozporządzeniu „w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego” minister spraw wewnętrznych dopisał wczoraj do listy krajów trzecich, spoza Unii Europejskiej,  „przecinek i wyrazy ‚Stanów Zjednoczonych Ameryki’”.

Znowelizowane rozporządzenie weszło dzisiaj w życie.

Stany Zjednoczone dopisano tym samym do wcześniejszej listy, obejmującej obywateli Gruzji, Japonii, Kanady, Nowej Zelandii, Tajlandii, Korei Południowej, Tunezji, Australii i Izraela. Mają oni prawo wjechać do Polski samolotem w ruchu międzynarodowym.

Polskie rozporządzenie jest tylko potwierdzeniem decyzji władz Unii Europejskiej o otwarciu granic przed Amerykanami (wcześniej granice przed Amerykanami otworzyły Francja, Hiszpania i Chorwacja). Kiedy tylko ją ogłoszono w liniach lotniczych lawinowo wzrosły rezerwacje.

Teraz Bruksela oczekuje, że rząd w Waszyngtonie odpowie stosowną decyzją o otwarciu kraju na obywateli UE. Władze USA utworzyły specjalny zespół przygotowujący takie rozwiązanie. — Jesteśmy w bliskim kontakcie z administracją amerykańską w sprawie wznowienia bezpiecznych podróży między USA i UE. Zapewniono nas, że dla rządu w Waszyngtonie jest to sprawa priorytetowa — powiedział w piątek rzecznik Komisji Europejskiej Adalbert Jahnz.

Unia dodała do swojej „białej listy” także Tajwan, Albanię, Hongkong, Liban, Makao, Macedonię Północną i Serbię.

To jednak nie znaczy, że każdy przylatujący z tych krajów nie podlega restrykcjom sanitarnym. Potrzebują oni potwierdzenia o zaszczepieniu pełną dawką szczepionki.

LOT zapowiedział wcześniej, że zamierza odtworzyć tego lata wszystkie przedpandemiczne połączenia ze Stanami Zjednoczonymi. Będzie latał do Chicago, Newarku, Nowego Jorku, Los Angeles i Miami. Z Warszawy, a do niektórych miast także z Krakowa i Rzeszowa.

 

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA