fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Nowe

Indonezja chce mieć kolejne „Bali”. Buduje obok megaresort

Plaża Tanjung Aan nieopodal Kuty, jedna z najładniejszych na Lomboku
Fot. Nelly Kamińska
W przyszłym roku na sąsiadującej z Bali wyspie Lombok ma ruszyć ogromny Mandalika Resort. To dopiero początek, bo władze Indonezji chcą powielić sukces Bali i tworzyć kolejne ośrodki dla turystów – pisze niemiecki tygodnik „Stern”.

Mandalika Resort z luksusowym hotelem zajmie tysiąc hektarów, koszt budowy kompleksu to 3 miliardy dolarów. Przedsięwzięcie wzbudza kontrowersje nie tylko z powodu jego wpływu na przyrodę, ale też ze względu na ludzi – jak powiedział Niemieckiej Agencji Prasowej jeden z mieszkańców wioski Kuta, dotąd nie dostali oni rekompensaty za ziemię.

Na wyspie znajdzie się jeszcze jedna atrakcja – tor wyścigowy dla MotoGP, a do tego sklepy, restauracje, laguna i wiele więcej.

W strategii rozwoju turystyki, którą prezydent Joko Widodo ogłosił już w 2016 roku, są też inne projekty. W zeszłym roku słychać było głosy krytyki ekologów z powodu powstającego na wyspie Rinca parku safari, w którym mają się znaleźć warany z Komodo.

Atrakcją turystyczną ma być też miasto Lubuan Bajo na wyspie Flores, światowej sławy świątynia Borobodur na Jawie i jezioro Toba na Sumatrze.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA