fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Nowe

Włochy: 9 miliardów euro na odbudowę turystyki

Fot. AFP
– Naszym celem jest otwarcie Włoch na turystykę tak szybko, jak to tylko możliwe, zarówno dla gości krajowych, jak i zagranicznych – zadeklarował w parlamencie premier Włoch Mario Draghi.

Przypomniał, że skutki pandemii bardzo mocno odczuli przedsiębiorcy, a rząd pracuje nad tym, by mogli jak najszybciej ponownie prowadzić działalność. W tym kontekście – pisze agencja informacyjna ANSA – Draghi mówił o postępujących szczepieniach przeciw koronawirusowi.

Wyjaśnił, że zaszczepieni podróżni z krajów G7, w szczególności Stanów Zjednoczonych, Japonii i Kanady, nie będą musieli odbywać kwarantanny. Dodał, że program lotów dla osób przetestowanych w kierunku covidu-19 będzie kontynuowany i poszerzony na kolejnych przewoźników, trasy i lotniska.

Premier poinformował również, że w narodowym planie odbudowy znalazło się 9 miliardów euro na wsparcie turystyki, 500 milionów euro będzie przeznaczone na otwarcie stu nowych miejsc turystycznych, a 114 milionów euro pójdzie na stworzenie „cyfrowego hubu” – chodzi o projekty, które ułatwią turystom planowanie podróży.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA