fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Nowe

Dominikana odzyskała turystów sprzed pandemii. Pomogli Polacy

Fot. Filip Frydrykiewicz
W tygodniu od 3 do 9 maja na lotnisko w Punta Canie w Dominikanie przyleci 227 samolotów z zagranicy. Tydzień wcześniej było ich 216. Turystów jest już tylu, ilu przed pandemia.

Jak podaje portal branży turystycznej Tourinews, tradycyjnie najwięcej gości przybywa za Stanów Zjednoczonych – zaplanowano 174 rejsy, głównie z Miami, Nowego Jorku, Atlanty i Charlotte. Na drugim miejscu znalazła się Ameryka Południowa, z której przyleci 36 samolotów. Trzecia pozycja należy do Europy z 18 rejsami – tu prym wiodą Niemcy, skąd samoloty lądować będą 7 razy. Kolejne miejsca zajęły Hiszpania, Szwajcaria i Polska – z każdego kraju wylecą po 3 samoloty. Jeden rejs zaplanowany jest też z Ukrainy.

Z kolei z danych prezentowanych przez Ministerstwo Turystyki Dominikany wynika, że w marcu do kraju przyjechało 263,9 tysiąca gości, czyli o 56 procent więcej niż miesiąc wcześniej i o 3,4 procent więcej niż rok wcześniej.

W ostatnim tygodniu marca obłożenie w samolotach pierwszy raz od wybuchu pandemii wróciło do poziomu sprzed kryzysu. Hotele były wykorzystane w 70,6 procent, co było najlepszym wynikiem w ostatnich 12 miesiącach.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA