fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Nowe

Powstaje diabelski młyn Oko Kairu. Pozwoli spojrzeć na piramidy z góry

Fot. Cairo Eye / YouTube
W Kairze powstaje diabelski młyn Cairo Eye (Oko Kairu). Ma być piątym największym kołem obserwacyjnym na świecie, po tych w Londynie, Dubaju, Las Vegas i Singapurze.

W egipskiej stolicy na wyspie Zamalek na Nilu rozpoczęła się budowa diabelskiego młyna Cairo Eye (oko Kairu) o wysokości 120 metrów, z panoramicznym widokiem na miasto i okolice – podają egipskie media. Ma być on piątą pod względem wielkości tego typu konstrukcją na świecie – większe koła obserwacyjne mają tylko Londyn, Dubaj, Las Vegas i Singapur.

Cairo Eye będzie się składać z 48 kabin, z których każda pomieści od sześciu do ośmiu osób. Wokół „oka” powstanie także „ośrodek rekreacyjno-turystyczny” o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych. Płynny transport mają zapewnić taksówki rzeczne Cairo Eye Nile Taxi, autobusy Cairo Eye typu „hop-on, hop-off” oraz parking na 500 samochodów.

Fot. Cairo Eye / YouTube

Inwestorem i operatorem projektu jest firma New Hawaii for Tourism and Investment działająca w branży deweloperskiej i turystyce. Wartość inwestycji to 500 milionów funtów egipskich, czyli około 32 miliony dolarów. Wedle informacji przekazanych mediom przez prezesa Ahmeda Metwally’ego bilet wstępu ma kosztować 250-350 funtów (około 16-22 dolary). Bezpośrednio w ośrodku znajdzie zatrudnienie co najmniej 1,2 tysiąca osób, a pośrednio kolejne 4 tysiące. Celem inwestora jest przyciągnięcie 2,5 miliona turystów rocznie.

Władze Egiptu liczą, że Cairo Eye stanie się „ikoną” Kairu i prężnym centrum turystycznym, takim jak jego odpowiedniki w stolicy Wielkiej Brytanii czy Dubaju. Budowa ma zakończyć się w 2022 roku.

Fot. Cairo Eye / YouTube

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA