fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Lotniska

Katowice Airport: U nas zrobisz szybki test antygenowy

Fot. materiały prasowe
Pasażerowie lecący z katowickiego lotniska do Niderlandów mogą zrobić na miejscu test antygenowy na koronawirusa, którego wymaga od przyjezdnych to państwo.

W związku z wprowadzeniem przez Niderlandy wymogu okazania negatywnego testu na koronawirusa, wykonanego nie wcześniej niż cztery godziny przed podróżą, lotnisko w Pyrzowicach uruchomiło punkt wykonywania takich szybkich testów antygenowych, o czym informuje w komunikacie.

Można go zrobić od czterech godzin do 60 minut przed rozkładową godziną odlotu – mowa o bezpośrednich rejsach do Eindhoven, które realizuje Wizz Air. Punkt wymazowy znajduje się w kontenerze przed terminalem pasażerskim A.

Badanie realizuje laboratorium medyczne Lab-Med, jego cena to 120 złotych (preferowana płatność kartą). Zaświadczenie w języku polskim lub angielskim, potwierdzające wynik testu, podróżny dostaje drogą elektroniczną w ciągu 40 minut od pobrania materiału.

Jak podają w komunikacie niderlandzkie linie lotnicze KLM, takie punkty uruchomiły również inne polskie lotniska, z których lata ten przewoźnik – Kraków, Gdańsk, Wrocław i Poznań. Kolejny ma wkrótce ruszyć w Warszawie.

Ze względu na trudną sytuację pandemiczną branża lotnicza w Europie jest w fazie drugiego lockdownu. Podróżni po przylocie do wielu państw muszą iść na obowiązkową kwarantannę lub okazać negatywny test na koronawirusa. Wymogi te spowodowały drastyczny spadek popytu na loty. Stąd aktualna siatka połączeń regularnych z Katowic ograniczona jest do czterech tras, to jest do Dortmundu, Eindhoven, Londynu-Luton (Wizz Air) i Warszawy (LOT). Ponadto z Pyrzowic latają czartery do Hurghady, Marsa Alam, na Fuerteventurę i Zanzibar. W sumie lotnisko realizuje 15 rejsów pasażerskich tygodniowo, dla porównania w ostatnim tygodniu stycznia 2020 roku było ich 250.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA