fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Linie lotnicze

Rząd cofa zakaz wykonywania lotów do USA

Fot. AFP
Projekt najnowszego rozporządzenia rządu w sprawie zakazu lotów przewiduje pierwszy raz od miesięcy, że będzie można latac do Nowego Jorku i Chicago.

Jest już najnowszy projekt zmienianego co dwa tygodnie rozporządzenia w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Powinno ono wejść w życie 10 listopada, czyli wtedy, kiedy kończy się ważność obecnego rozporządzenia.

Nowe przepisy zmieniają dwie istotne kwestie. Po pierwsze obniżają poprzeczkę, jeśli chodzi o kierunki, do których można latać. W tej chwili na listę zakazanych wpisywane są kraje, w których współczynnik 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 tysięcy mieszkańców przekracza 90. Teraz dopuszczone zakażenia to 270 na 100 tysięcy mieszkańców. Jak dawniej ustala się liczbę zakażeń na podstawie danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (European Centre for Disease Prevention and Control).

Druga ważna zmiana to wyłączenie z tej zasady dwóch stanów Stanów Zjednoczonych Ameryki – stanów Illinois i Nowy Jork. Nadal będzie obowiązywać też wyłączenie państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy Schengen.

W projekcie pozostawiono też regułę, że zakaz nie obejmuje lotów wyczarterowanych „przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie”.

Nowe rozporządzenie będzie obowiązywało do końca dnia 24 listopada 2020 roku.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA