fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Linie lotnicze

Zakaz lotów – wśród nowych kierunków Maroko i Albania

Albania, Bośnia i Hercegowina, Honduras, Nepal i Maroko dołączyły do kierunków zakazanych w najnowszym rozporządzeniu rządu.

Dzisiaj o północy mija termin rozporządzenia rządu na temat krajów, do których i z których nie można wykonywać bezpośrednich lotów z i do Polski. Listę rozszerzono o pięć nowych państw – z 29 do 34.

Na nowej liście znalazły się: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Nepal, Gruzja, Jordania, Bahrajn, Maroko, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Albania, Argentyna, Armenia, Chile, Honduras, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Paragwaj, Peru, Tunezja, Wyspy Zielonego Przylądka, Stany Zjednoczone, Oman i Bahamy.

Jak przypominają projektodawcy, na listę trafiają kraje, w których według danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób skumulowana w ciągu 14 dni liczba zachorowań na covid-19 przekracza 90 na tysiąc mieszkańców.

Nadal obowiązuje zasada, że zakazem lotów nie są objęte kraje Unii Europejskiej i strefy Schengen, a także Rosji i Ukrainy. Wyłączenie tej pierwszej grupy „ma na celu urzeczywistnienie zasady swobodnego przepływu osób w ramach tych obszarów”. Jak tłumaczy projektodawca, Komisja Europejska rekomenduje, by państwa członkowskie nie utrudniały wjazdu do tych państw osób z innych krajów Wspólnoty.

Utrzymano też regułę, że zakazy nie obowiązują samolotów wyczarterowanych przed datą wejścia w życie rozporządzenia.

Rozporządzenie powinno być opublikowane jeszcze dzisiaj, będzie obowiązywać od 28 października do 10 listopada.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA