fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Linie lotnicze

LOT znów będzie latał do Azji i Kanady

Fot. Bloomberg
Od 1 lipca LOT zaczął latać za granicę. W tym miesiącu do rejsów europejskich dołączą jeszcze kolejne kierunki: Toronto, Tokio i Seul. Polski przewoźnik poleci do stolicy Korei także z Budapesztu.

Do Toronto LOT planuje latać od trzech do siedmiu razy w tygodniu. Pierwszy rejs odbył się już 1 lipca. Od najbliższego piątku, 3 lipca, ruszą rejsy do Tokio z częstotliwością od dwóch do pięciu razy w tygodniu, zależnie od popytu na takie podróże. Również od 3 lipca będzie można polecieć do Seulu, od dwóch do pięciu razy w tygodniu.

W lipcowej siatce znajdą się także rejsy do kolejnych krajów poza Unią Europejską i EFTA: Wielkiej Brytanii, Albanii, Czarnogóry i Ukrainy. Na londyńskie lotnisko Heathrow pierwszy raz po przerwie wymuszonej pandemią LOT poleci 15 lipca, początkowo raz, a od sierpnia dwa razy dziennie. Wcześniej, od 4 lipca, będzie można z Warszawy polecieć do Tirany (dwa razy w tygodniu), a dzień później także z Gdańska i Katowic (raz w tygodniu). 4 lipca ruszą połączenia z Warszawy do Podgoricy (cztery razy w tygodniu) i czarnogórskiego kurortu Tivat (dwa razy w tygodniu). Od 9 lipca do Podgoricy raz w tygodniu będą mogli polecieć także pasażerowie z Poznania. Od początku tego miesiąca LOT wznowił rejsy na kijowskie lotnisko Boryspol, a od 15 lipca także do Odessy.

– Pierwsze dane dotyczące sprzedaży pokazują, że Polacy chcą korzystać z urlopu i chętnie spędzą go za granicą – mówi cytowany w komunikacie wiceprezes ds. handlowych LOT Michał Fijoł. – W ciągu tygodnia od rozpoczęcia #LOTnaWakacje, największej letniej akcji w historii PLL LOT, sprzedaliśmy ponad 130 tysięcy miejsc pasażerom indywidualnym i touroperatorom. Wiele samolotów zostało już wypełnionych, planujemy więc zwiększenie częstotliwości na wybranych trasach. Jednocześnie duże zainteresowanie wzbudzają nowe połączenia, których do tej pory nie oferowaliśmy z Warszawy – dodaje.

Po dodaniu nowych lotów dalekodystansowych rozkład rejsów międzynarodowych LOT-u na lipiec i sierpień obejmie ponad 70 kierunków, z czego 36 oferowanych w ramach akcji #LOTnaWakacje. Pełna siatka około 250 rejsów tygodniowo dostępna jest z Lotniska Chopina w Warszawie. Rejsy oferowane w ramach letniej akcji #LOTnaWakacje startują także z lotnisk regionalnych: z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Rzeszowa, Bydgoszczy, Katowic i Lublina.

Jednocześnie LOT zwraca uwagę, że w związku z obecną niestabilną sytuacją epidemiczną przed zakupem biletu pasażerowie powinni sprawdzać obostrzenia obowiązujące w kraju, do którego zamierzają się udać. Regulacje te ulegają zmianom, a przewoźnik nie może zabrać na pokład pasażerów, którzy nie dopełnili wymaganych formalności.

Obecnie ograniczenia wjazdu dotyczą między innymi Cypru, gdzie wymagane jest posiadanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wykonanego maksymalnie 72 godziny przed wylotem, oraz Grecji, gdzie wprowadzony został obowiązek rejestracji na stronie www.travel.gov.gr i wypełnienia specjalnej deklaracji najpóźniej na 48 godzin przed wylotem.

Informacje dotyczące obowiązujących procedur bezpieczeństwa i obostrzeń w poszczególnych krajach dostępne są między innymi na stronach Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA), Ministerstwa Spraw Zagranicznych, właściwych dla danego kraju ambasad, konsulatów i resortów zdrowia.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA