fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Linie lotnicze

EasyJet zamyka bazy i zwalnia pracowników

Fot. Bloomberg
EasyJet zamyka swoje bazy w Londynie-Stansted i Southend oraz w Newcastle w ramach restrukturyzacji. To efekt pandemii koronawirusa.

Według telewizji BBC związek zawodowy The Unite poinformował, że pracę może stracić 1300 osób zatrudnionych przez linię lotnicza w Wielkiej Brytanii.

EasyJet obecnie ma 11 baz w Wielkiej Brytanii oraz 546 tras, które obsługuje 163 samolotów.

Już w maju przewoźnik informował, że pandemia może mocni uderzyć w firmę i zmusić ją do szukania oszczędności, w tym do redukcji liczby pracowników nawet o 30 procent, a także do zoptymalizowania swojej siatki i bazy. EasyJet liczył się z redukcją do 5 tysięcy miejsc pracy, czyli jednej trzeciej wszystkich zatrudnionych.

Linia lotnicza już rozpoczęła formalne konsultacje w sprawie planu restrukturyzacji z przedstawicielami związków BALPA i Unite, dotyczące brytyjskich pilotów i załóg – informuje BBC. Zamknięte mają zostać trzy bazy w Wielkiej Brytanii – Londyn-Stansted, Londyn-Southend i Newcastle. Lotniska te pozostaną jednak częścią siatki easyJeta, który chce też ograniczyć liczbę samolotów we flocie z 339 do 300. Przed wybuchem pandemii easyJet planował zwiększenie floty do 353 maszyny.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA