fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Linie lotnicze

Kolejna ofiara koronawirusa na niebie. Germanwings bliskie bankructwa

Fot. Bloomberg
Kłopoty linii lotniczych, zwłaszcza europejskich, które uziemiły większość swoich flot, drastycznie osłabiły ich finanse. Po bankructwie brytyjskiego Flybe jest następne – na zawsze na ziemi pozostaną Germanwings.

Taka decyzja została podjęta podczas dzisiejszego posiedzenia Grupy Lufthansa – informuje Reuters. Informacja nie jest jeszcze oficjalna, rzecznik grupy poinformował jedynie, że wszystkie opcje są na stole i wszystkie mają jeden cel – jak największe cięcie kosztów w obliczu pandemii covid-19.

Związki zawodowe próbowały jeszcze coś wynegocjować w ostatni poniedziałek, ale zarząd Grupy Lufthansa pozostał nieugięty, nie zgadzając się na skrócenie czasu pracy (tzw. Kurzarbeit), który pozwoliłby na zachowanie miejsc pracy w okresie największego nasilenia epidemii. O Germanwings walczyły jeszcze wczoraj wszystkie niemieckie związki zawodowe, deklarując daleko idące ustępstwa, ale bezskutecznie.

Germanwings miały zostać uziemione, a częściowo włączone do Eurowings po katastrofie lotniczej 27 marca 2015 roku, spowodowanej przez drugiego pilota, chorego psychicznie Andreasa Lubitza, który umyślnie skierował Airbusa 320 na zbocze góry. Grupa Lufthansa uznała wówczas, że nazwa Germanwings będzie się źle kojarzyła, więc powinna zniknąć. Potem jednak okazało się, że pasażerowie szybko wrócili, wystarczyły wtedy nieduże obniżki cen biletów.

Teraz utrzymywanie trzech przewoźników w Niemczech – dużej linii tradycyjnej, jaką jest Lufthansa, taniej z ambicjami Eurowings i regionalnego przewoźnika Germanwings okazało się zbyt kosztowne.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA