fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Linie lotnicze

Państwo wesprze Enter Aira subwencją

Fot. materiały prasowe
Polski Fundusz Rozwoju przyznał linii lotniczej Enter Air pożyczkę płynnościową w kwocie 287 milionów złotych.

Podpisanie umowy nastąpi w styczniu, a uruchomienie pożyczki w lutym – informuje Enter Air w komunikacie.

– Informacja o przyznaniu pożyczki bardzo nas cieszy, a otrzymane środki przeznaczymy na wsparcie bieżącej płynności grupy. Dzięki nim będziemy mogli bez obaw zająć się przygotowaniami do sezonu letniego i realizacją naszego programu handlowego w najbliższych miesiącach. Widzimy duże zainteresowanie wyjazdami w nadchodzącym sezonie i jesteśmy przygotowani operacyjnie i sprzętowo na szybki powrót do normalnego latania – mówi członek zarządu Enter Aira Grzegorz Polaniecki, cytowany w komunikacie.

– Poprzedni rok, w którym pandemia spowodowała światowy kryzys w branży lotniczej na niespotykaną do tej pory skalę, był dla nas bardzo trudny i umożliwił wykorzystanie mniej niż 30 procent naszego potencjału operacyjnego. Niestety, jak cała nasza branża ponieśliśmy duże straty i musieliśmy wystąpić o pomoc publiczną – dodaje.

Spółka dostanie pożyczkę w kwocie 287 milionów złotych w ramach rządowego programu Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm. Jej uruchomienie nastąpi po wynegocjowaniu i podpisaniu umowy oraz po spełnieniu warunków w niej zawartych.

Enter Air jest największą prywatną linią lotniczą działającą w Polsce. Realizuje połączenia dla polskich i zagranicznych biur podróży, latając do ponad 30 krajów. W 2019 roku przewiózł w Polsce 2,5 miliona pasażerów. Flota Enter Aira składa się z 22 samolotów typu boeing 737-800 i dwóch boeingów 737 MAX 8. Przewoźnik ma sześć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Paryżu i Zurychu oraz kilka baz sezonowych, między innymi w Londynie, Madrycie, Pradze i Tel Awiwie.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA