fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Linie lotnicze

Linie lotnicze Emirates szczepią swoich pracowników

Fot. materiały prasowe
Grupa Emirates rozpoczęła dziś szczepienie kluczowych pracowników ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Akcja szczepienia, zorganizowana we współpracy z Urzędem ds. Zdrowia Dubaju i Ministerstwem Zdrowia i Prewencji, rozpoczęła się dziś rano – informuje w komunikacie biuro prasowe Emirates. W pierwszej kolejności szczepionkę dostanie personel lotniczy pierwszej linii, w tym załoga pokładowa i kabinowa i inni pracownicy operacyjni.

W ramach programu Grupa Emirates zaszczepi pracowników preparatami firm Pfizer-BioNTech i Sinopharm. Aby ułatwić i przyspieszyć proces, firma prowadzi szczepienia w różnych miejscach w całym kraju, 12 godzin dziennie i siedem dni w tygodni. Pracownicy Grupy Emirates, jak wszyscy obywatele i mieszkańcy ZEA, mogą też zaszczepić się za darmo w wyznaczonych przez rząd centrach medycznych i klinikach.

Emirates to jedna z pierwszych firm lotniczych na świecie, które zaoferowały swoim pracownikom możliwość zaszczepienia się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 – czytamy w komunikacie.

Według danych firmy badawczej z Oksfordu Our World in Data Zjednoczone Emiraty Arabskie zajmują drugie miejsce na świecie pod względem liczby szczepień. Od wprowadzenia szczepionek w grudniu 2020 roku w ZEA zaszczepiono ponad 1,9 miliona osób, co odpowiada 19,04 dawki na 100 mieszkańców. ZEA są na dobrej drodze do zaszczepienia ponad 50 procent populacji przed końcem marca.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA