fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Hotele

Na Majorce ubyło hoteli

Fot. Pixabay
W ciągu roku na Balearach ubyło ponad 17 procent hoteli i ponad 20 procent firm transportowych obsługujących turystów – wynika z analizy departamentu ubezpieczeń społecznych Seguridad Social.

Departament ubezpieczeń społecznych Seguridad Social przeanalizował dane z sektora prywatnego na Balearach – podaje gazeta „Mallorca Magazin” w swoim elektronicznym wydaniu. Z raportu wynika, że na koniec września na Balearach działało o ponad 10 procent firm mniej niż przed rokiem. Konkretnie ubyło 4,8 tysiąca przedsiębiorstw. Teraz w regionie działa 42,8 tysiąca firm. Statystyki nie obejmują samozatrudnionych, którzy są jedną z grup najmocniej poszkodowanych przez kryzys.

Najbardziej skutki pandemii odczuwa branża usługowa, w tym turystyczna. Na Balearach w usługach działa 34 tysiące firm, gazeta nie podaje jednak, ilu przedsiębiorców jest aktywnych w poszczególnych branżach. Wiadomo natomiast, że liczba hoteli skurczyła się o 17 procent. O 21,6 procent spadła z kolei liczba firm transportowych, które przewożą turystów do hoteli lub na lotnisko.

W gastronomii działa o 12,5 procent mniej firm niż przed rokiem. Z ankiety prowadzonej wśród przedsiębiorców wynika, że ponad 45 procent nie zamierza prowadzić działalności zimą, co więcej, część twierdzi, że zamknie biznes na stałe.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA