fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Hotele

Długi weekend czerwcowy Polacy spędzą w górach

Fot. Nelly Kamińska
Zakopane, Karpacz i Szczawnica – te trzy górskie kurorty królują w wynikach wyszukiwania noclegów na długi weekend czerwcowy w portalu Nocowanie.pl.

Z powodu zamknięcia hoteli do 8 maja większość turystów nie mogła wcześniej zrealizować swoich wyjazdowych planów – pisze w komunikacie serwis z noclegami Nocowanie.pl. Tym chętniej wyjadą na długi weekend czerwcowy, który w tym roku przypada na początek miesiąca (Boże Ciało jest we czwartek 3 czerwca). Niektórzy myślą o przedłużeniu go i planują wyjazd już w piątek 28 maja.

– Najchętniej wybieranym terminem pobytu jest 2-6 czerwca. Widzimy jednak spore zainteresowanie pobytami już pod koniec maja. Oznacza to, że turyści planują naprawdę długi weekend czerwcowy, bo wystarczy wykorzystać trzy lub cztery dni urlopu, by odpoczywać nawet przez 10 dni – mówi menedżer ds. PR-u portalu Nocowanie.pl Kamila Miciuła, cytowana w komunikacie.

Według Nocowania.pl największym zainteresowaniem cieszą się polskie góry. Na pierwszym miejscu jest Zakopane, do którego trafia 5,2 procent wszystkich zapytań o noclegi w weekend czerwcowy. W pierwszej trójce znalazły się też Karpacz – 4,6 procent i Szczawnica – 3,5 procent. Zaraz za podium uplasowała się Solina, do której użytkownicy serwisu wysłali dotąd 3,4 procent wszystkich zapytań o wolne noclegi w weekend czerwcowy. Inne popularne kurorty to Kudowa-Zdrój, Władysławowo, Szklarska Poręba, Polańczyk, Sopot i Krynica Morska.

Turyści najchętniej rezerwują domki i apartamenty, co oznacza, że nadal wolą spędzać wolny czas we własnym gronie, zachowując dystans społeczny.

W porównaniu do ubiegłorocznej czerwcówki tegoroczna będzie trochę droższa. Ceny noclegów wahają się od 48 do 62 złotych. Za nocleg dla jednej osoby w Zakopanem trzeba zapłacić średnio 58 złotych, w Karpaczu 57 złotych, w Szczawnicy 52 złote, w Solinie i Polańczyku odpowiednio 53 złote i 51 złotych, Kudowie-Zdroju 54 złote, a w Szklarskiej Porębie 59 złotych.

Tańsze noclegi, bo za 48 złotych, można znaleźć we Władysławowie, ale ceny w Sopocie i Krynicy Morskiej są już wyższe – odpowiednio 58 złotych i 62 złote.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA