fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Biura podróży

Właściciel DER Touristik: Pomoc dla TUI i FTI jest nie fair

Fot. materiały prasowe
Państwowa pomoc dla TUI i FTI jest, zdaniem szefa REWE, właściciela DER Touristik, nie fair. Lionel Souque dziwi się, że rząd wspiera firmy, które w zasadzie nie są niemieckimi przedsiębiorstwami.

W wywiadzie z tygodnikiem „Manager Magazin”, na który powołuje się niemiecki portal branży turystycznej Reisevor9, prezes REWE – właściciela DER Touristik, Lionel Souque, krytykuje rząd za udzielenie wsparcia Grupie TUI i Grupie FTI.

Jego zdaniem, to dziwne, że państwo pomaga przedsiębiorcom, które z gruntu nie są niemieckie. TUI notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie, a większościowym udziałowcem koncernu jest rosyjski miliarder. Z kolei FTI w przeważającej części należy do egipskiego miliardera. Tymczasem za DER Touristik stoi 1,8 tysiąca średnich przedsiębiorców z Niemiec.

Co prawda Souque opowiada się za pomocą państwa tam, gdzie można uratować miejsca pracy, jednocześnie ma nadzieję, że jego konkurenci po kryzysie w całości spłacą pożyczki, a rząd nie będzie w tym względzie przymykał oczu.

DER Touristik nie występował o kredyty do rządu, a to dzięki temu, że straty z turystyki pokrywają przychody z handlu detalicznego. Prezes REWE uważa, że po kryzysie koncern, jak i inne firmy turystyczne, które nie muszą posiłkować się kredytami, będzie miał przewagę konkurencyjną nad TUI i FTI. Spłata pożyczek plus wysokie odsetki mocno obciążą wyniki finansowe obu przedsiębiorstw.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA