fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Biura podróży

TUI będzie dalej inwestował w Grecji

Przed pandemią TUI negocjował nowe projekty hotelowe w Grecji, ale w momencie jej wybuchu rozmowy zostały wstrzymane. To nie oznacza ich zarzucenia, bo w najbliższych latach koncern chce mieć więcej swoich hoteli w tym kraju.

Dyrektor ds. rozwoju w TUI Hotels & Resorts Dieter Kornek mówił w czasie wydarzenia poświęconego rynkowi nieruchomości w Grecji Prodexpo 2020, że w najbliższych latach koncern chce dalej rozwijać swoją sieć hotelową w tym kraju – donosi portal branży turystycznej Greek Travel Pages. Rozmowy dotyczące kilku nowych projektów były prowadzone już przed wybuchem pandemii, chwilowo zostały wstrzymane, ale po kryzysie będą kontynuowane.

Na razie wiadomo, że w 2021 roku żaden nowy obiekt się nie otworzy, w tym roku udało się uruchomić hotel klubowy sieci Robinson na Krecie. – Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli przynajmniej podpisać kilku umów – mówi Kornek i dodaje, że być może w 2022 roku otwarte zostaną dwa lub trzy nowe obiekty.

Obecnie do sieci koncernowych należy 37 hoteli, przy czym 30 z nich działa we współpracy typu joint venture z Atlantica Hotels & Resorts, w ramach której prowadzone są hotele Magic Life i TUI Blue. Pozostałe siedem działa pod markami Club Robinson, Magic Life i Club Marmara. W tym roku działają 23 z nich.

Kornek informuje, że w tym roku Grecja była najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym w TUI, ale przyznaje, że przez pandemię liczby nie są tak dobre jak w poprzednich latach. W 2019 roku koncern wysłał do Grecji około 3 miliony turystów. W tym roku touroperator przedłuży sezon wakacyjny w tym kraju do listopada.

Ze wstępnych rezerwacji na kolejne lato wynika natomiast, że kierunek może w dalszym ciągu utrzymywać popularność – na razie wyjazdy tam zamówiło ponad 400 tysięcy osób. Dyrektor mówi jednak, że dziś nie da się przewidzieć, jak będzie wyglądać przyszły rok w turystyce, a do wyników osiągniętych w 2019 roku prawdopodobnie uda się powrócić dopiero za dwa lub trzy lata.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA