fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Biura podróży

DER Touristik szykuje ostre cięcie kosztów

Fot. AFP
O 70 procent skurczy się w tym roku niemiecki rynek turystyki wyjazdowej, a proces odbudowy będzie następował powoli – prognozuje DER Touristik. W reakcji na te zmiany koncern musi mocno ograniczyć wydatki.

Odpowiedzią DER Touristik na kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa jest ograniczenie kosztów o 30 procent, wzmocnienie współpracy między należącymi do niego touroperatorami i własną siecią sprzedaży oraz nowa organizacja biznesu – donoszą niemieckie media branżowe. Oznacza to między innymi konieczność ograniczenia zatrudnienia – nad szczegółowym planem firma jeszcze pracuje, będzie go też konsultować z przedstawicielami pracowników.

Koncern informuje, że nie zamierza korzystać z pomocy publicznej, mimo że, jak szacuje, w tym roku rynek turystyki wyjazdowej skurczy się w Niemczech o 70 procent. Powrót do normalności będzie następował powoli. – Covid-19 doprowadził do drastycznego spadu liczby rezerwacji. Odrodzenie biznesu turystycznego zajmie dłuższy czas – twierdzi prezes DER Touristik na Europę Środkową Ingo Burmester. – Musimy stawić czoła nowej rzeczywistości. Połączymy siły i w ten sposób powrócimy na drogę wzrostów po bezprecedensowo trudnym gospodarczo roku – zapowiada i dodaje, że cięcia kosztów nie uda się uniknąć.

Już pod koniec lipca portal Touristik Aktuell informował, że koncern zlikwiduje swoje biura na niemieckich lotniskach. Do końca roku przestanie działać 13 takich punktów, a pracę straci 80 osób. Wówczas firma tłumaczyła, że choć przedstawicielstwa te działały od wielu lat, dziś ich istnienie nie ma już uzasadnienia biznesowego z powodu olbrzymiego spadku liczby pasażerów. W biurach turyści mogli dokupić usługi dodatkowe, teraz będą one dostępne w salonach sprzedaży i w internecie.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA