fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Biura podróży

Sun & Fun zapłaci za testy turystów wracających z Egiptu

Fot. Pixabay
Biuro podróży Sun & Fun zapłaci za testy turystów kończących wypoczynek w Egipcie. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 22 stycznia ich negatywny wynik jest warunkiem zwolnienia z kwarantanny po powrocie do Polski.

Klienci Sun & Funa wypoczywający w Egipcie będą mogli bezpłatnie zrobić test diagnostyczny na koronawirusa przed wylotem do kraju – zawiadamia biuro podróży w komunikacie. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 22 stycznia negatywny wynik zwalnia z kwarantanny po powrocie do Polski.

Testowanie odbywać się będzie we wtorki w placówce w Hurghadzie, akredytowanej przez Ministerstwo Zdrowia Egiptu, do której turyści zostaną zawiezieni na koszt touroperatora. Na badanie muszą zabrać dokumenty podróży i kopie stron paszportu ze zdjęciem i stemplem potwierdzającym datę przylotu do Egiptu. Informacje o godzinie wyjazdu pojawiać się będą na tablicy Sun & Funa w każdym hotelu. Wyniki turyści dostaną we środę.

Ponadto Sun & Fun płaci za dodatkowe ubezpieczenie (wariant max obejmujący między innymi leczenie covidu-19) oraz testy po przylocie na lotnisku w Egipcie. Przypomnijmy, że wszyscy podróżni przekraczający granicę tego kraju, z wyjątkiem dzieci do szóstego roku życia, muszą okazać negatywny wynik testu PCR, wykonanego 72 godziny przed wylotem. Można go też zrobić w Polsce, ale za opłatą.

Udogodnienia te obowiązują zarówno dla już założonych, jak i nowych rezerwacji, przy wylotach od 28 stycznia do końca marca.

Do końca kwietnia 2021 roku Egipt nie pobiera od turystów opłaty wizowej.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA