fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Biura podróży

"Pomoc dla TUI wzmocni zaufanie do branży turystycznej"

Fot. AFP
Dzięki temu, że TUI otrzymał wsparcie od niemieckiego rządu, wzrośnie zaufanie klientów do całej branży turystycznej, uważa stowarzyszenie agentów VUSR. Nadzieje na lepszą przyszłość buduje też nowy pakiet pomocowy.

Na początku roku akcjonariusze TUI przyjęli uchwałę zatwierdzającą warunki wsparcia udzielonego koncernowi przez niemiecki rząd. Mowa o pomocy w wysokości 1,8 miliarda euro, na którą składa się między innymi podniesienie kapitału i udział Gospodarczego Funduszu Stabilizacyjnego, który może być zamieniony na akcje.

Zdaniem szefowej stowarzyszenia agencyjnego VUSR Mariji Lindhof zwiększy to zaufanie klientów do firmy, ponieważ umowa zakłada, że skarb państwa może przejąć 25 procent udziałów przedsiębiorstwa. Turyści będą mieli pewność, że ich pieniądze są zabezpieczone – pisze niemiecki portal branży turystycznej Travel Talk.

Prezes VUSR tłumaczy, że wcześniej nie było to tak oczywiste, bo Ministerstwo Sprawiedliwości i Ochrony Konsumentów nie przygotowało jeszcze projektu nowej ustawy zabezpieczającej od strony finansowej turystów na wypadek ogłoszenia niewypłacalności przez touroperatora.

Jej zdaniem na zaangażowaniu rządu w TUI skorzysta jednak cała branża turystyczna. Lindhof uważa, że państwo zabezpieczy pieniądze także klientów innych touroperatorów, bo musi wszystkich traktować równo. To zmienia stan rzeczy, bo w dalszym ciągu nie można wykluczyć bankructw wśród biur podróży.

Lindhof odniosła się też do trzeciego pakietu pomocowego przygotowanego przez niemiecki rząd. Branża czeka na zmiany w zapisach programu – chodzi o to, by można było starać się o rekompensatę za utracone prowizje i marże. VUSR, jak inne organizacje, chce, by podstawą do wyliczenia ich wielkości były wyniki z 2019 roku, bo w pierwszej połowie zeszłego roku podróży prawie nie było.

Prezes idzie krok dalej i mówi, że rząd mógłby wyrównać należności dla agentów z tytułu pracy dodatkowej, jaką musieli wykonać w czasie lawinowych odwołań wyjazdów.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA