fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TURYSTYKA Autobusy

Rzecznik MŚP: Trzeba znieść limit pasażerów dla najmniejszych przewoźników

Fot. materiały prasowe
Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami związanymi z epidemią małe pojazdy przewożące od siedmiu do dziewięciu pasażerów łącznie z kierowcą mogą zapełnić się tylko w połowie. Rzecznik MŚP w kolejnym piśmie do ministra zdrowia wskazał, że to ograniczenie powinno zostać zniesione.

Od 15 maja autokary, busy i taksówki będą mogły zabrać na pokład tylu pasażerów, ile mają miejsc. Jest jednak jeden wyjątek. W pojazdach do przewozu ponad siedmiu, ale nie więcej niż dziewięciu osób łącznie z kierowcą, będzie mogło być tylko 50 procent zajętych miejsc. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz ponownie apeluje o zniesienie tego ograniczenia.

Nie można ocenić pozytywnie sytuacji, w której najmniejsi przewoźnicy mogą przewozić minimalną liczbę osób, podczas gdy ich więksi konkurenci mogą zabierać na pokład zdecydowanie więcej osób – twierdzi Rzecznik MŚP w liście do ministra zdrowia. „Obecne ograniczenia w tym zakresie należy ocenić jako zbyt restrykcyjne, nieuzasadnione i niespełniające zakładanych celów” – ocenia.

Oto treść pisma:

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA