fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Naziemna telewizja wymaga inwestycji

materiały prasowe
Chcemy móc zaoferować telewizjom nadającym już naziemnie możliwość nadawania w HD – mówi Przemysław Kurczewski, prezes Emitela.

Rz: Kiedy ma szansę ruszyć nowy multipleks naziemnej telewizji, jaki będzie i kiedy jego docelowy zasięg oraz jakich będzie wymagał od Emitela nakładów inwestycyjnych?

Przemysław Kurczewski: - To jest inwestycja, która będzie sięgać dziesiątków milionów złotych, zwłaszcza, że to multipleks inny niż dotychczasowe, do emisji użytych będzie mniej kanałów częstotliwości niż w pozostałych multipleksach. Jego zbudowanie będzie wymagało od nas rozbudowania infrastruktury wieżowej i zbudowania nowych systemów antenowych. Jesteśmy w trakcie inwestycji. Cały multipleks będzie skończony w I kwartale 2017 r., choć mamy nadzieję, że skończymy go wcześniej i że docelowy zasięg, czyli 95 proc. ludności w Polsce, będzie miał już przed Świętami Bożego Narodzenia 2016 r. Do końca przyszłego roku na pewno będzie miał więcej niż 80 proc. zasięgu. Już w lipcu przyszłego roku będzie miał ponad 60 proc. pokrycia, więc wtedy będzie już można komercyjnie nadawać kanały telewizyjne (dwie lub trzy stac...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA