fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Znów dobra zmiana w KGHM

Radosław Domagalski-Łabędzki
materiały prasowe
Prezes Radosław Domagalski-Łabędzki został odwołany, a nowy ma zostać wybrany w konkursie.

Rada nadzorcza KGHM odwołała w sobotę Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego z funkcji prezesa. Obowiązki prezesa powierzono Rafałowi Pawełczakowi, i wiceprezesowi. Według naszych informacji, nowy szef KGHM ma zostać wybrany w konkursie.

Z kierownictwa odwołano także Michała Jezioro, wiceprezesa ds. aktywów zagranicznych.

Pawełczak to już trzeci menedżer na czele KGHM odkąd po wyborach jesienią 2015 r. do władzy doszło PiS. Najpierw w lutym 2016 r. ekipę Herberta Wirtha zastąpił zarząd Krzysztofa Skóry, a w październiku 2016 r. powołano na szefa Domagalskiego-Łabędzkiego. Jedynym członkiem zarządu z ekipy Skóry, piastującym funkcję do dziś, jest odpowiedzialny za finanse Stefan Świątkowski.

Personalne roszady to pochodna tarć politycznych. Domagalski-Łabędzki przyszedł do KGHM z resortu rozwoju, którym kierował ówczesny wiceminister Mateusz Morawiecki. Jednak na początku 2017 r., po wygaszeniu ministerstwa skarbu, KGHM wcale nie trafił pod nadzór resortu rozwoju, tylko energii - spekulowano więc o rychłej zmianie prezesa.

15 marca br. odbędzie się zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy, które może dokonać zmian w radzie nadzorczej KGHM.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA