fbTrack
REKLAMA

Nieruchomości

Dezynfekcja pomieszczeń mieszkalnych oraz tych znajdujących się w budynkach użyteczności publicznej

Dezynfekcja pomieszczeń przeprowadzana jest w celu pozbycia się jak największej liczby chorobotwórczych drobnoustrojów, również ich form przetrwalnikowych. Działanie to można wykonać zarówno w reakcji na pojawienie się zagrożenia biologicznego, jak i prewencyjnie, aby temu zagrożeniu zapobiec.

Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii. Dezynfekcja pomieszczeń w miejscu, w którym stwierdzono obecność wyjątkowo szkodliwych bakterii, wirusów czy grzybów, jest czymś oczywistym. Przeprowadza się ją zarówno w domach, jak i w biurach, poczekalniach, szpitalach, przedszkolach itp. Tym niemniej coraz częściej można się również spotkać z okresowym odkażaniem przeprowadzanym prewencyjnie.

Na tego rodzaju operację decydują się chociażby dyrektorzy placówek edukacyjnych, właściciele lokali gastronomicznych, przedsiębiorcy z branży beauty oraz fitness czy zarządcy budynków użyteczności publicznej. A także placówki ochrony zdrowia. Co więcej, w prywatnych domach i mieszkaniach, w których przebywają osoby podatne na choroby alergiczne lub układu immunologicznego, także często wykonuje się prewencyjne, profesjonalne usuwanie szkodliwych drobnoustrojów. Powód jest oczywisty – im mniej zarazków, tym mniejsza szansa zachorowania.

Najczęściej spotykane metody dezynfekcji pomieszczeń

Metodę dezynfekcji pomieszczeń dobiera się w oparciu o kilka czynników. Są to m.in.:

  • powierzchnia dezynfekowanego wnętrza;
  • czas dostępny na wykonanie całej operacji;
  • środki finansowe przeznaczone na przeprowadzenie dezynfekcji;
  • ewentualna obecność sprzętu lub urządzeń wrażliwych na wilgoć albo ozon.

Mając powyższe na uwadze, dezynfekcję pomieszczenia można przeprowadzić z pomocą ozonowania, zamgławiania, metody opryskowej oraz wody wysokoozonowanej.

  • Woda wysokoozonowana to po prostu woda z rozpuszczonym w niej ozonem. Używa się jej na przykład do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni w placówkach ochrony zdrowia czy zakładach żywienia zbiorowego.
  • Metoda opryskowa polega na rozpyleniu rozpuszczonego preparatu biobójczego w miejscu występowania skażenia. Jest niedroga i skuteczna, nie można jej jednak stosować w miejscach wrażliwych na obecność wilgoci.
  • Zamgławianie ULV jest metodą polegającą na rozpyleniu chłodnej, bardzo drobnej mgiełki, zawierającej środek dezynfekujący. Ze względu na swoje właściwości fizyczne mgiełka równomiernie opada na dezynfekowane powierzchnie i szybko odparowuje, pozostawiając po sobie krople preparatu biobójczego.
  • Ozonowanie polega na rozpyleniu w danym pomieszczeniu ozonu. Służą do tego urządzenia zwane ozonatorami. Metoda ta sprawdza się w zasadzie wszędzie, gdzie ma urządzeń lub infrastruktury wrażliwej na obecność tego gazu. Jest to ważne uściślenie, ponieważ ozon, jak na silny utleniacz przystało, jest w gruncie rzeczy dość niebezpieczną substancją. Nieumiejętne stosowanie tej metody może doprowadzić do zniszczenia powierzchni wrażliwych na obecność tlenu (którego odmianą jest ozon), a w skrajnych przypadkach spowodować ryzyko utraty zdrowia.

Przeprowadzenie skutecznej, profesjonalnej dezynfekcji pomieszczeń, nie należy do najprostszych zadań. Wykonanie tej operacji warto zlecić profesjonalistom, którzy mogą się pochwalić wiedzą i doświadczeniem z zakresu usuwania zagrożeń chemicznych oraz biologicznych. Udokumentowana współpraca z wymagającymi klientami, na przykład szpitalami lub międzynarodowymi przedsiębiorstwami, także jest bardzo ważne. Firmą spełniającą powyższe warunki jest PSG Polska https://profesjonalneozonowanie.pl/uslugi/dezynfekcja-pomieszczen/ 

Materiał Promocyjny

REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA