fbTrack
REKLAMA

Styl życia

Jak wybrać zegarek zgodny z naszym stylem?

ALBERT RIELE CONCERTO model: 142GA04-SM99I-LN / apart.pl
Zegarek to element kodu ubraniowego. Świadczy o guście, a czasem pasjach właściciela czy statusie materialnym. Dlatego decyzję o wyborze najlepszego dla siebie zegarka należy uzależnić nie tylko od mody, ale przede wszystkim osobistych potrzeb, oczekiwań i stylu życia. Najlepiej mieć kilka modeli, bo wówczas można dopasować zegarek do określonego stroju i okazji. Właściwie dobrany zegarek podkreśli osobowość, wiele powie o charakterze osoby noszącej dany model. Oferta jest ogromna, dlatego warto wiedzieć czym się kierować przy wyborze tego najlepszego dla nas. Eksperci Apart zdradzają nam tajniki pięknego zegarmistrzostwa. Apart oferujemy szeroki wybór marek – od tych najbardziej luksusowych na świecie po niezawodne i dostępne cenowo, a jako autoryzowany przedstawiciel wielu ekskluzywnych marek zegarkowych z jednej strony gwarantuje duży wybór oryginalnych produktów, z drugiej – profesjonalną obsługę i serwis. Nam eksperci Apart zdradzają jak wybrać model odpowiedni do naszego stylu, temperamentu i okazji.

Zegarki klasyczne

 

Zegarki klasyczne mają na ogół okrągłą kopertę w stalowym lub żółtym kolorze. Na eleganckiej, jasnej (białej, kremowej lub srebrnej) tarczy widać delikatne wskazówki, cyfry albo indeksy i ewentualnie datownik, ale nie chronograf. Pasek w klasycznym zegarku wykonany jest z wysokiej jakości skóry w brązowym albo czarnym kolorze. Powinno się posiadać zegarki na paskach w obu kolorach, aby móc zawsze dopasować odpowiedni kolor do reszty stroju. Raczej delikatne bransolety zrobione są na ogół ze stali szlachetnej, białego złota albo platyny. Występują również modele w kolorze żółtego i czerwonego złota, ale tu trzeba zachować ostrożność, bo nie na wszystkich wygląda ono atrakcyjnie. Modele eleganckie nie wymagają wysokiej wodoszczelności i dlatego wartość ta na ogół wynosi ok. 3 atmosfer. Klasyczne czasomierze są odpowiednie dla osób ceniących ponadczasową elegancję. Pasują do strojów wieczorowych, garniturów, garsonek. Mężczyźni mogą je również ubrać do casualowych marynarek i na nieformalne spotkania. W modzie męskiej od wielu już sezonów obowiązuje bowiem zasada cross, czyli mieszania stylów, a raczej przełamywania konwencji.

BERGSTERN HARMONY model B054G250 / apart.pl

Zegarki sportowe

Zegarki sportowe charakteryzują się masywną budową, nowoczesnym designem i odważnymi, soczystymi kolorami, nawiązującymi na ogół do jakiejś dyscypliny. Z ich sportowym charakterem wiążą się również dodatkowe funkcje, z których najbardziej popularną jest chronograf, ale często pojawiają się również: tachometr (pozwalający oszacować średnią prędkość), monitor pracy serca, wyświetlacze LCD (umożliwiające odczytanie godziny w ciemnościach i w wodzie), luminescencje na wskazówkach i indeksach, druga strefa czasowa albo kompas. Zegarki sportowe, ze względu na trudne warunki, w których mogą być używane, mają specjalne systemy wstrząsoodporne i podwyższoną wodoszczelność – powyżej 3 atmosfer. Wykonane są z tworzyw odporniejszych na zużycie, często stosuje się bransolety, a paski zrobione są z elastycznego, lekkiego i wodoodpornego poliuretanu i jego pochodnych, kauczuku. Część zegarków sportowych nie ma funkcji dodatkowych, a do sportu nawiązują jedynie wzornictwem. To świetne rozwiązanie dla osób uprawiających sport jedynie rekreacyjnie lub zagorzałych kibiców, traktujących zegarek jako element utożsamiając ich z ulubioną dyscypliną sportową.

AZTORIN SPORT model: A079.G365 / apart.pl

Zegarki casual

Zegarki casual to pośrednie rozwiązanie pomiędzy elegancją klasyki, a typowo sportowymi zegarkami o wyrazistym designie masywnej sylwetce i zaawansowanych funkcjach. Nie mają tak awangardowej stylistyki jak zegarki fashion, ale cechuje je niebanalny wygląd i wytrzymałość. Świetnie nadają się do mniej formalnych, codziennych ubrań, np. jeansów, oryginalnych marynarek z tweedu lub sztruksu, czy też swetrów lub skórzanych kurtek. Idealnie sprawdzą się w klubie i w podróży – do niezobowiązującej stylizacji na randkę, spotkanie z przyjaciółmi czy weekendowy wypad.

ZENITH CHRONOMASTER REVIVAL SHADOW model: 97.T384.4061/21.C822 / apart.pl

Zegarki fashion

Zegarki fashion występują zarówno w wersji dla kobiet jak i mężczyzn. To modele, które charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem. Zegarki te najczęściej mają prostokątne koperty i przykuwającą uwagę stylistykę wyrażoną w odważnych kolorach, oryginalnych materiałach i niekonwencjonalnych połączeniach. Zegarki tego typu często pochodzą z pracowni wielkich kreatorów mody, którzy oprócz ubrań proponują także zegarki w określonym, charakterystycznym dla nich stylu. To zegarki niekonwencjonalne, dla osób podążających za modą i chcących podkreślić swój indywidualny styl i oryginalny wygląd. Często klientki kupują wiele tańszych zegarków fashion, aby były dodatkiem do danych kreacji.

HUBLOT CLASSIC FUSION CRUZ DIEZ CERAMIC model 511.CX.8900.VR.CZD / apart.pl

Zegarki biżuteryjne

Wyglądem nawiązują do biżuterii. Zdecydowana większość zegarków biżuteryjnych przeznaczona jest dla kobiet. W kolekcjach męskich pojawiają się rzadko, ale występują i czasem są to prawdziwe dzieła sztuki. Wykonane są na ogół ze szlachetnych kruszców, najczęściej różnych kolorów złota, i wysadzane diamentami oraz innymi kolorowymi kamieniami. Mają takie same cechy jak zegarki klasyczne z tą różnicą, że ich koperty mogą mieć również kształt owalu i prostokąta, a tarcze często występują w odważnych kolorach. Zegarki biżuteryjne to nie propozycja dla wszystkich i na każdą okazję. Ze względu na urodę i bogactwo z pewnością mogą podkreślić podniosłość chwili. I najważniejsze: zegarek biżuteryjny musi być bardzo dobrze skomponowany z resztą stroju. Jego największą wadą jest to, że może wyglądać po prostu bardzo pretensjonalnie. Szwajcarskie firmy proponują również warianty swoich standardowych modeli (łącznie ze sportowymi) w wersji z diamentami i wykonane z metali szlachetnych.

ZENITH DEFY MIDNIGHT model: 03.9200.670/01.MI001 / apart.pl

Materiał Promocyjny 

REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA