fbTrack
REKLAMA

Styl życia

Wiosenne dekoracje okienne - podpowiadamy jakie karnisze wybrać

Wiosna jest jedną z piękniejszych pór roku, kiedy wszystko budzi się do życia. Czując tak przyjemną atmosferę i słysząc coraz częstszy śpiew ptaków, mamy bardzo często ochotę, by zmienić coś w naszych wnętrzach.

Osłony okienne są jednym z ważniejszych elementów każdego pomieszczenia i odruchowo zwracamy na nie uwagę, gdy tylko wejdziemy do jakiegoś wnętrza. Z tego powodu bardzo dużo osób stara się zmieniać i aranżować na nowo przestrzeń okienną. Świetnym pomysłem na wprowadzenie świeżości do naszych wnętrz jest zamontowanie nowoczesnych i stylowych karniszy. Jakie karnisze są dzisiaj najpopularniejsze i do których wnętrz będą pasowały najlepiej?

Karnisze, czyli eleganckie i stylowe osłony okienne

W dzisiejszych trendach aranżacji wnętrz od dobrych kilku sezonów bezapelacyjnie królują rolety. Spowodowane jest to głównie tym, że większość nowoczesnych domów, czy mieszkań urządzana jest w nowoczesnych i minimalistycznych stylach. Taką aranżacje doskonale podkreślają rolety, ponieważ ich rodzajów jest dość sporo. Jednakże coraz większą popularność zaczynają zyskiwać nowoczesne karnisze, które ewidentnie wracają na rynek. Dzisiejsze karnisze w niczym nie przypominają tych, które znamy z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Nowoczesne karnisze charakteryzują się minimalistycznym i eleganckim stylem, dzięki czemu doskonale pasują do dzisiejszych trendów aranżacyjnych. Najpopularniejsze są dziś stylowe karnisze w formie prostych metalowych drążków. Montuje się je na wspornikach, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by razem tworzyć spójną i harmonijna całość. Rozmiar i formę karniszów powinniśmy dobierać do konkretnych pomieszczeń. Ważny jest styl wnętrza, umeblowanie, jego wielkość oraz poziom naświetlenia. Grubsze i bardziej szerokie karnisze najlepiej sprawdzą się we wnętrzach dobrze naświetlonych i szerokich, a delikatne i cienkie karnisze doskonale pokreślą charakter małych i słabo naświetlonych pomieszczeń, ponieważ dodadzą im lekkości i optycznie powiększą pomieszczenie.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych karniszy, lecz jeśli zależy nam na wyjątkowym wyglądzie, to powinniśmy zainteresować się modelami z serii Neo Prestige od firmy Karnix. Każdy model z tej serii jest staranie zaprojektowany, a karnisze wykonane są z połączenia metalu i drewna.

Karnisze sufitowe, czyli stylowa i elegancka alternatywa

Jeżeli nasze wnętrza z jakiegoś powodu nie mogą być udekorowane tradycyjnymi karniszami, to w takim wypadku świetnym rozwiązanie będą karnisze sufitowe. Wykonane są one z wysokiej jakości tworzywa PCV, dzięki czemu są odporne na uszkodzenia i odbarwienia. Dzięki swojemu innowacyjnemu sposobowi montowania możliwe jest łączenie karniszy w takie, które ciągną się na całej długości okna. Dzięki temu możemy z nich formować łuki, które biegną wzdłuż okna. Daje to całkowicie nowe możliwości w aranżacji wnętrz i jest doceniane przez coraz większą ilość projektantów.

Dzisiejsze karnisze są nowoczesne i stylowe, dzięki czemu idealnie podkreślają charakter wnętrz, w których się znajdują.

Materiał Promocyjny 

REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA