fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Depilacja laserem Vectus – najnowsza i najskuteczniejsza technologia

Depilacja laserowa jest szybkim i trwałym sposobem na pozbycie się owłosienia z całego ciała lub wybranych partiach. Dużą zaleta tego zabiegu jest to, że wystarczy kilka serii, by włoski już nigdy nie wyrosły. Dzięki tej metodzie można zapomnieć o maszynkach do golenia, depilatorach i wosku, które podrażniały skórę. To idealny sposób dla osób, które mają problemy ze wrastającymi włoskami i zapaleniem mieszków włosowych.

Laser Vectus

Do zabiegu w naszej klinice wykorzystywany jest Laser Vectus, który jest innowacyjnym sprzętem na rynku. Przez lata jego technologia była opracowywana w Harvard University przez naukowców, by być bezpiecznym i skutecznym produktem. Laser diodowy emituje wiązkę o długości 810 nm, która wpływa na cebulkę włosa dzięki fototermolizie selektywnej. Dzięki temu laser wpływa na komórki barwnikowe mieszka włosowego, co skutkuje zatrzymaniem jego zdolności do wzrostu.

To, co wyróżnia ten laser na tle innych, to wbudowana technologia Skintel, która dokładnie określa poziom aktywnej melaniny w skórze. Dzięki tym pomiarom, urządzenie samoistnie dopasowuje optymalna moc lasera, co zwiększa bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegu. Dodatkowo urządzenie zaopatrzone jest w Photon Recycling, czyli w technologię, która wykorzystuje światło odbite przez skórę, co zmniejsza szanse na poparzenie. Tak samo jak nakładka Advanced Contact Cooling, która chłodzi miejsca zabiegowe podczas ewentualnego dyskomfortu.

Umów się na depilację w Gdyni:

Vectus Gdynia Depilacja Laserowa

81-519 Gdynia

Telefon: 58 506 64 94

https://vectusgdynia.pl/

Depilacja laserowa – efekty

Jak wskazują wyniki badań, Laser Vectus usuwa 95% owłosienia z miejsca zabiegu. Pozostałe 5% to włosy, które nie znajdowały się w fazie wzrostu, dlatego laser nie był w stanie wpłynąć na ich cebulki. Włoski te mogą się pojawić rok po ostatnim zabiegu. Wtedy też warto wykonać zabieg, który usunie całe owłosienie. Zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów, które powinno się powtórzyć co 4-10 tygodni. W efekcie skóra już na zawsze pozostaje gładka i bez owłosienia.

Najefektywniej i najskuteczniej depilacja laserowa zachodzi u osób z ciemnymi włosami i jasną karnacją. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w ciemnych włosach jest więcej melaniny, która pochłania więcej energii lasera. Dzięki temu włoski są łatwiej usuwane i łatwiej jest osiągnąć 100% efekt depilacji w przeciwieństwie do rudego lub blond owłosienia. - mówi kosmetolog Natalia Munda z Clinica Cosmetologica Gdynia

 

Fazy wzrostu włosa a depilacja laserowa

Jeśli zastanawiają się Państwo, dlaczego depilacja laserowa wykonywana jest w seriach? To istnieje bardzo proste wytłumaczenie. Laser najskuteczniej działa w pierwszej fazie wzrostu włosa, kiedy to cebulka jest otwarta i osiąga maksymalną długość. Kiedy włos zacznie rosnąć jest coraz trudniej. Najmniej skuteczny jest zabieg w ostatniej fazie, kiedy włos osiąga pełną dojrzałość i obumiera.

Czytaj też: https://fitness.wp.pl/21664,depilacja-laserowa-gdynia-laser-vectus

Depilacja laserowa bikini

Samodzielne usuwanie owłosienia z okolic bikini jest dość trudnym wyzwaniem. Używając domowe sposoby na depilację, często na skórze pojawiają się pryszczyki, które są skutkiem wrastających włosków oraz zapalenia mieszków włosowych. Depilacja laserowa usuwa cebulki włosowe na zawsze, dlatego można pożegnać się z podrażnieniami. Wiąże się to również z wygodą oraz komfortem psychicznym, ponieważ nie trzeba się martwić o swój wygląd na plaży. Popularność tego zabiegu jest bardzo duża wśród pań, ponieważ depilacja laserowa daje satysfakcjonujące efekty.

Depilacja laserowa pach

Pachy są najczęściej depilowaną częścią ciała. Włosy pod nimi nie wyglądają estetycznie oraz powodują, że przykry zapach potu dłużej się utrzymuje. Dlatego, poza estetycznym wymiarem usuwania owłosienia spod pach, należy pamiętać o aspekcie higieny osobistej. Do naszej placówki zgłaszają się mężczyźni jak i kobiety, którzy chcą raz na zawsze pozbyć się włosów z tego miejsca. Dzięki laserowej depilacji nasi pacjenci nie muszą golić pach co 2 dni. Dzięki czemu ich skóra w tych okolicach jest wolna od pieczenia i podrażnień.

Depilacja laserowa wąsika

Najskuteczniejszym sposobem usunięcia wstydliwego wąsika z twarzy jest depilacja laserem Vectus. Podczas tego typu zabiegu laser, niszczy cebulki włosowe wraz z komórkami macierzystymi, co uniemożliwia ich regeneracji i wzrostu. Zabieg nie wymaga znieczulenia, ponieważ zaawansowana technologia Skintel, dobiera odpowiednią moc lasera. Dzięki temu zabiegowi kobiety uwalniają się od pincety, plastrów z woskiem oraz maszynki, które podrażniały ich delikatną cerę w okolicach ust. Na nowo mogą poczuć się pięknie i kobieco.

Depilacja laserowa twarzy

Twarz jest naszą wizytówką, której nie da zakryć się ubraniem, dlatego tak istotny jest jej wygląd. Zbędne owłosienie na niej może być problemem dla niektórych osób. Dlatego, chcąc pozbyć się wyrastających włosków, które pojawiają się w nieodpowiednich miejscach np. na podbródku, warto skorzystać z lasera Vectus. Dzięki niemu bez żadnych podrażnień i bólu można usunąć je raz na zawsze w ekspresowym czasie. Ten zabieg jest również dedykowany dla mężczyzn, którzy chcą wyrównać linię swojego zarostu.

Depilacja laserowa nóg

W naszej ofercie można znaleźć także depilację laserową nóg. Jest to duże udogodnienie dla osób, które mają już dość ciągłych podrażnień wywoływanych przez wrastające włoski oraz stany zapalne. Zabieg można wykonać na obszarze całych nóg lub np. tylko na łydkach. Jak zwierzają się nam klienci, po zabiegu przestali zakrzątać sobie głowę tym, czy spakowali maszynki, czy ich nogi wyglądają dobrze oraz czy nie widać już owłosienia na łydkach. Laser Vectus znacznie zwiększa komfort życia.

Depilacja laserowa miejsc intymnych

W naszym gabinecie można także usunąć zbędne owłosienie z okolic intymnych. To duże ułatwienie, ponieważ włoski usuwane są na stałe. Dzięki temu nie trzeba powtarzać co jakiś czas zabiegu tak, jak to jest w przypadku depilacji woskiem. Dodatkowo na skórze nie pojawią się pryszczyki, które są efektem zapalenia mieszków włosowych. To najlepszy sposób, by już na zawsze zapomnieć o wciąż odrastających włoskach. Daje to poczucie uwolnienia się od przykrego obowiązku.

Depilacja laserowa pleców

Laserowa depilacja pleców przy wykorzystaniu lasera Vectus jest praktycznie bezbolesnym zabiegiem. Pod okiem naszego specjalisty owłosienie zostaje usunięte już po kilku seriach na stałe. Jest to duży plus, ponieważ samodzielne usuwanie owłosienia z pleców jest wręcz niewykonalne. Najczęściej ludzie decydują się na depilację przy użyciu wosku, lecz ta nie daje trwałych efektów, jest bardzo bolesna oraz podrażnia skórę. Dlatego by oszczędzić sobie cierpienia, pieniędzy i czasu zapraszamy Państwa do naszej placówki w Gdyni.

Przygotowania przed depilacją laserową

Przygotowania do zabiegu laserem Vectus najlepiej zacząć miesiąc przed pierwszą wizytą. Wtedy powinno się przestać usuwać owłosienie z obszaru zabiegowego. Zaleca się wydepilowanie tego miejsca zwykłą maszynką do golenia dzień przed zabiegiem. Poza tym miesiąc przed nie powinno się stosować kremów z kwasami owocowymi, witaminą A i C.

Ostatni tydzień warto poświęcić na intensywną pielęgnację skóry, a przede wszystkim na nawilżanie. Jest to ważne, ponieważ uszkodzony, przesuszony i w złej kondycji naskórek dyskwalifikuje osobę do wykonania zabiegu. Do tego tydzień przed powinno się zaprzestać spożywania leków fototoksycznych i fotoalergicznych. Takie substancje mogą być także zawarte w ziołach takich jak: dziurawiec i nagietek.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Pielęgnacja skóry jest wskazana po zakończonym zabiegu. Wtedy najlepiej:

* myć skórę delikatnymi produktami,

* stosować łagodzące kremy (Bepanten, Alantan lub Panthenol),

* nie używać dezodorantów, antyperspirantów i perfum, ponieważ zawarty w nich alkohol może wysuszać skórę,

* osuszać skórę w delikatny sposób, bez pocierania,

* przez miesiąc unikać ekspozycji na słońce,

* używać kremów z wysokim filtrem UVA,

* nie korzystać z sauny i basenu.

Wskazania

Depilacja laserowa Vectus jest dedykowana dla osób, które chcą:

* poprawić swój wygląd i sprawić, żeby ich ciało wyglądało bardziej estetycznie;

* poddać się jej ze względów medycznych, tj.: hirsutyzm, zapalenie mieszków włosowych, wrastające się włoski;

* zadbać o swoją higienę osobistą;

* poprawić swoje samopoczucie. Nie muszą już martwić się ciągłym usuwaniem włosów.

Niektóre osoby mają bardzo dużą skłonność do wrastania włosków. Przez to dochodzi do nieestetycznych i bolesnych stanów zapalnych. Użycie lasera Vectus w takim przypadku likwiduje główną przyczynę, dlatego skóra jest wolna od podrażnień raz na zawsze. - mówi dr. n. med. Igor Michajowski z Clinica Dermatologica

Czytaj więcej: https://clinicadermatologica.pl/zabieg/depilacja/

Przeciwwskazania

Należy podkreślić, że depilacja laserem Vectus jest w 100% bezpiecznym zabiegiem. Niemniej jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Wśród nich można wymienić:

* ciążę,

* karmienie piersią,

* wirusowe, bakteryjne i grzybicze infekcje skóry,

* pęcherzowe choroby skóry,

* świeża opalenizna,

* podrażnienia naskórka,

* przyjmowanie retinoidów,

* łuszczyca,

* predyspozycja do powstawania przebarwień i bliznowców.

Darmowe konsultacje

Jeśli w mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, zapraszamy do naszej kliniki na darmowe konsultacje z doświadczonym kosmetologiem. Podczas jej trwania, specjalista będzie w stanie określić ile i jaka częstotliwość zabiegów będzie niezbędna do skutecznego usunięcia owłosienia. Wtedy warto upewnić się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania u Państwa depilacji laserowej, ponieważ bezpieczeństwo i zadowolenie pacjentów stawiamy na pierwszym miejscu.

Więcej na stronie depilacjavectus.pl

Opinie

Depilacja laserowa wcale nie jest tak bolesna, jak mówią ludzie. Skóra nie miała żadnych podrażnień, może przez pierwszą godzinę była lekko zaczerwieniona i to wszystko. Polecam każdemu, bo to jedyny sposób, by włoski już nigdy nie odrosły. - mówi Pani Anna z Gdańska.

Moja skóra w końcu odetchnęła z ulgą po depilacji laserowej. Ciągłe golenie pach sprawiło, że wciąż była podrażniona, piekła, a użycie antyperspirantu sprawiało ogromny ból. Moje życie stało się lepsze. -mówi pani Kamila z Gdyni.

Depilacja laserowa to świetny sposób na pozbycie się owłosienia raz na zawsze. Mija około rok od ostatniej wizyty, a ja nie mam potrzeby kupowania maszynek i plastrów do depilacji. Decyzja, żeby poddać się temu zabiegowi, była jedną z lepszych w moim życiu! - mówi pani Luiza z Gdańska.

Moje włosy na plecach i klatce piersiowej doprowadzały mnie do szewskiej pasji. Ciężko pracuję na siłowni nad swoim ciałem, ale nic nie było widać przez gęste owłosienie. Skorzystałem z usług tej kliniki i jestem bardzo zadowolony. Włosów praktycznie nie ma, nie odrastają i nie powodują podrażnień skóry. Rewelacja – mówi pan Szymon z Gdyni

Depilacja laserowa zmieniła moje życie na lepsze. Nie martwię się zbędnym owłosieniem w miejscach intymnych. Zwykłe wyjście na plażę już nie wiąże się uprzednim goleniem strefy bikini. Jest to również pomocne w życiu intymnym. - mówi pani Sara z Gdańska

Podczas menopauzy zaczęły wyrastać mi ciemne włoski na twarzy – najwięcej na brodzie. Było to dla mnie bardzo kłopotliwe i co jakiś czas wyrywałam je pincetą, ale one wciąż i wciąż odrastały. Wystarczył jeden zabieg laserowej depilacji i mój problem odszedł w zapomnienie. - mów pani Natalia z Gdyni

Mam bardzo wrażliwą skórę, dlatego każda depilacja maszynką, woskiem czy depilatorem wiązała się z wystąpieniem podrażnień. Dlatego przed wakacjami zdecydowałam się na depilację laserową okolic bikini. Praktycznie nie bolało dzięki nakładce chłodzącej. - mówi pani Beata z Sopotu

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA