Styl życia

Zakupy w Internecie – oszczędność, wygoda, czy moda?

Już 55% Polaków dokonuje zakupów przez Internet, a tendencja wciąż wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Czy chodzi o wygodę, którą gwarantują szybkie przelewy Internetowe i brak konieczności stania w sklepowych kolejkach? A może e-shopping generuje oszczędności? Dziś przedstawiamy zalety zakupów online, a także mechanizm wedle którego działają szybkie przelewy online na przykładzie Bluemedia.pl.

Oszczędność przy zakupach przez Internet

Zacznijmy od potencjalnych oszczędności, jakie generuje robienie zakupów przez Internet. Na tym rynku panuje silna konkurencja, podobnie jak w tradycyjnym handlu, z tym że z racji rosnącego udziału e-zakupów w całym wolumenie, nie jest on rynkiem nasyconym. Można więc uznać, że e-sklepy rywalizują nie tylko o zwiększenie swoich udziałów wśród istniejącej już grupy konsumentów, ale również o wzmocnienie swojej pozycji poprzez pozyskanie nowych. Poza tym sprzedaż przez Internet w oczywisty sposób jest dla sklepów mniej kosztowna, więc zachowując tę samą marżę mogą pozwolić sobie na obniżkę cen. W dodatku walka o klienta sprzyja udzielaniu rabatów, a także proponowaniu innych benefitów, takich jak darmowa dostawa.

Tak – zakupy przez Internet to oszczędność dla naszego portfela. Pamiętajmy również, ze czas to pieniądz – zatem jeśli dokonujemy zakupów przez Internet bez konieczności opuszczania domu, oszczędzamy podwójnie.

Wygoda, czyli szybkie przelewy online przez Bluemedia.pl i zakupy w domowym zaciszu

Brak konieczności odwiedzania sklepów przekłada się również na ogromną wygodę. W Internecie możemy dostać produkty żywnościowe, jak również artykuły gospodarstwa domowego, których marki już dobrze znamy i cenimy, dlatego nie wiąże się to z ponoszeniem ryzyka. Jeśli zaś chodzi o najpopularniejszą w naszym kraju gałąź e-commerce, czyli branżę odzieżową i obuwniczą, coraz więcej sklepów dopuszcza również możliwość darmowych zwrotów. Nie tracimy wiec czasu na kolejki w sklepowych przymierzalniach. Ubrania i obuwie możemy przymierzyć w domu i w razie potrzeby bez problemu je zwrócić lub wymienić nie ponosząc przy tym kosztów.

Do szybkości i wygody dokonywania zakupów przyczyniają się także szybkie przelewy przez Internet. W następnym akapicie umówimy po krótce jak działają szybkie przelewy online na przykładzie jednego z największych tego typu usługodawców – Bluemedia.pl.

Jak działają szybkie przelewy Internetowe?

Nie wszystkie sklepy Internetowe są wyposażone w formy płatności, które umożliwiają błyskawiczne przeprowadzenie transakcji. W przypadku wielu z nich, możliwe jest wyłącznie skorzystanie ze zwykłego przelewu, a towar zostaje przekazany do wysyłki dopiero, gdy przelew zostanie zaksięgowany na rachunku odbiorcy. W praktyce oznacza to więc przynajmniej jeden dzień dodatkowego oczekiwania.

Na szczęście to ograniczenie da się obejść korzystając usług Bluemedia.pl. Na tym portalu szybkie przelewy online są możliwe w dowolnym dniu i godzinie do większości działających w Polsce banków. Za szybkie przelewy przez Internet odpowiada robot finansowy, który wykonuje transakcję na daną kwotę z należącego do usługodawcy konta w tym samym banku, co rachunek odbiorcy. To ogromna wygoda z punktu widzenia wielu Internetowych zakupowiczów.

Czy zakupy przez Internet to moda?

Czy zakupy przez Internet możemy rozpatrywać w kategorii mody? Wskazywałby na to ich rosnący udział w rynku. Wydaje się jednak, że to stwierdzenie przesadzone. O ile informacje o korzyściach jakie gwarantuje e-commerce z pewnością rozchodzą się wśród konsumentów „pocztą pantoflową” – przez zadowolonych członków rodziny i znajomych, o popularności tej formy zakupów decyduje raczej racjonalność klientów. W końcu każdy nas ceni sobie oszczędzanie czasu i pieniędzy, wygodę i nowoczesne rozwiązania, takie jak szybkie przelewy przez Internet.

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL